Reklama

Zmarł ks. Józef Mleczko. Był wikariuszem m.in. w parafii w Cmolasie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com/diecezjarzeszowska.pl

Zmarł ks. Józef Mleczko. Był wikariuszem m.in. w parafii w Cmolasie - Zdjęcie główne

Zmarł ks. Józef Mleczko | foto pixabay.com/diecezjarzeszowska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI W piątek, 9 grudnia, w wieku 90 lat, mając 66 lat kapłaństwa, zmarł śp. Ksiądz Kanonik Józef Mleczko, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Jacka w Będziemyślu. W latach 60. był wikariuszem w cmolaskiej parafii.

Diecezja rzeszowska poinformowała, że uroczystości pogrzebowe śp. ks. Józefa Mleczki odbędą się dziś (poniedziałek, 12 grudnia) w Będziemyślu. O godz. 11 nastąpi wprowadzenie ciała zmarłego do kościoła parafialnego, o godz. 11.30 – modlitwa różańcowa, godz. 12.00 – msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Bpa Kazimierza Górnego a po niej pochówek na cmentarzu w Będziemyślu.

Jak czytamy na stronie internetowej diecezji rzeszowskiej, ksiądz Józef Mleczo, urodził się 2 marca 1932 r. w Dołach (parafia Porąbka Uszewska). Egzamin dojrzałości złożył w 1950 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie odbył studia filozoficzno-teologiczne. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze tarnowskiej, z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 24 czerwca 1956 r.


Fot. Diecezja Rzeszowska 

Po święceniach pełnił następujące posługi:

  • 17.07.1956 – 19.07.1959: wikariusz parafii w Lubzinie
  • 20.07.1959 – 31.07.1963: wikariusz parafii w Pleśnej
  • 01.08.1963 – 17.06.1966: wikariusz parafii w Cmolasie
  • 18.06.1966 – 17.08.1970: wikariusz parafii w Łęgu Tarnowskim
  • 18.08.1970 – 19.08.1973: wikariusz parafii w Rzepienniku Biskupim
  • 20.08.1973 – 21.08.2002: proboszcz parafii pw. św. Jacka w Będziemyślu
  • Od 22.08.2002 r. do 20.09.2022 r. rezydował w Będziemyślu a od 21.09.2022 r. przebywał w Domu Księży Seniorów, gdzie zmarł.
 

- Oprócz zwyczajnej posługi duszpasterskiej ks. Józef Mleczko pełnił także funkcję ojca duchownego dawnego dekanatu trzciańskiego. Za swoją gorliwą posługę kapłańską ks. Mleczko został odznaczony przez władze kościelne w 1974 r. godnością Expositorium Canonicale, a w roku 1980 otrzymał przywilej noszenia Rokiety i Mantoletu

- informuje diecezja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy