Reklama

W najbliższy czwartek obrady raniżowskich radnych. Czy zajmą się tym razem?

Opublikowano:
Autor:

W najbliższy czwartek obrady raniżowskich radnych. Czy zajmą się tym razem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W najbliższy czwartek (26 września) o godz. 16 odbędzie się sesja Rady Gminy Raniżów. O czym tym razem będę rozmawiać samorządowcy?

W porządku obrad znalazło się łącznie 11 punktów.

Wybiorą ławnika

 Oprócz otwarcia sesji i przyjęcia protokołu z ostatnich obrad odbędą się wybory ławnika Sądu Rejonowego w Kolbuszowej na kadencję w latach 2020-2023. Wybory odbędą się w związku z ubiegającą w tym roku (31 grudnia) kadencją obecnych ławników.

Przypomnijmy, że z terenu gminy Raniżów na kandydatów na ławników Sądu Rejonowego w Kolbuszowej zgłosiły się dwie osoby: Teresa Olszowy oraz Ryszard Rzeszutek (przewodniczący Rady Gminy Raniżów ubiegłej kadencji).

Zabezpiecza kasę czy nie?

W czasie sesji radni zapoznają się także z czterema projektami uchwał. Zagłosują między innymi nad udzieleniem pomocy finansowej dla Województwa Podkarpackiego. Jak udało nam się ustalić, owa "pomoc finansowa" będzie dotyczyła planowanej od jakiegoś czasu inwestycji w rynku Raniżowa. Chodzi o pomysł utworzenia zatoki postojowej (19 miejsc parkingowych) oraz związanej z nim wycince drzew znajdujących się w pasie drogi wojewódzkiej 875.

Przypomnijmy, że w sprawie tej inwestycji mieszkańcy gminy Raniżów przygotowali w lipcu pisemny protest. Skierowali go do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie (PZDW), Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Gminy Raniżów.  Pod pismem podpisało się ponad 400 osób. 

24 lipca PZDW skierował pismo do wójta gminy Raniżów, będącego wnioskodawcą wykonania zatoki postojowej i poinformował między innymi o odstąpieniu od realizacji zatoki postojowej. Dlaczego? - Wobec niedostarczenia przez gminę Raniżów stosownej uchwały rady gminy o finansowaniu przedsięwzięcia, a także ze względu na brak decyzji na wycinkę kolidujących z przedsięwzięciem drzew - wyjaśnił Piotr Miąso, dyrektor PZDW. - Brak tych dokumentów, wobec planowanego przez wykonawcę zakończenia robót na koniec września br., uniemożliwia realizację wnioskowanych przez wójta robót - podkreślił. 

Co więc zmieniło się w kwestii planowanej inwestycji, że temat pojawi się na najbliższej sesji?

Porozmawiają o funduszu

Podczas spotkania radni będą obradować także nad dokonaniem zmian w uchwale, którą podjęli jakiś czas temu. Uchwała  dotyczyła zabezpieczenia pieniędzy w budżecie gminy z przeznaczeniem na pomoc finansową dla powiatu kolbuszowskiego. Na tym obrady się jednak nie zakończą.  Informację o stopniu wykonania inwestycji z funduszu sołeckiego na rok 2019 przedstawi radnym Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. Ze sprawozdaniem z działalności urzędu gminy między sesjami rady zapozna samorządowców natomiast Marek Margański, sekretarz Urzędu Gminy w Raniżowie.
Na koniec obrad radni i sołtysi będą mieli okazję do poruszenia spraw różnych. O tym, co ustalili podczas obrad samorządowcy, będziemy informować na bieżąco.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE