Reklama

W kolejce do prezydenta

Opublikowano:
Autor:

W kolejce do prezydenta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ze Zbigniewem Chmielowcem rozmawiamy o tym, co zamierza robić, gdy posłem już nie będzie. Pytamy o inwestycje, które są jego oczkiem w głowie oraz z jakiej okazji zaprosił do Kolbuszowej prezydenta Andrzeja Dudę.

Od 2005 roku, nieprzerwanie, pełni pan mandat posła na Sejm RP. Wcześniej był pan burmistrzem Kolbuszowej. Bierze pan pod uwagę powrót do samorządu?
- Od czasu wyboru na posła jestem na urlopie bezpłatnym w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej, a na chwilę obecną nie podjąłem jeszcze decyzji, co będę robił po zakończeniu pełnienia funkcji parlamentarzysty. Być może będzie to praca w którymś  samorządzie.

Póki co jednak, przed panem niespełna dwa lata do zakończenia kadencji, a w 2019 roku odbędą się kolejne wybory parlamentarne. Na liście kandydatów będzie widniało pana nazwisko?
- Jeżeli zdrowie pozwoli, to biorę pod uwagę udział w tych wyborach.
 
Wcześniej jednak, bo w przyszłym roku, czekają nas wybory samorządowe. Czy Prawo i Sprawiedliwość ma już swoich kandydatów na stanowiska wójtów i burmistrza?
- Jeżeli chodzi o gminy, to rozważamy poparcie kilku osób i na pewno w dwóch lub trzech gminach wystawimy swoich kandydatów. Prawo i Sprawiedliwość również wystawi swoją listę do powiatu. 
 
Jednym z nazwisk, które pojawia się, gdy rozmawiamy w Raniżowie o przyszłorocznych wyborach, jest pana bliski współpracownik – Jacek Olszowy, który pracuje w pana biurze poselskim.
 - Pierwszy raz o tym słyszę i jestem przekonany, że w przyszłorocznych wyborach na wójta  gminy Raniżów Jacek nie wystartuje. Natomiast będę go namawiał do udziału w wyborach na radnego w swojej gminie.

Więcej w 49 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE