Reklama

W kolbuszowskim Parku Niepodległości powstanie farma krokodyli [ZDJĘCIA - MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Władze miasta nad Nilem stawiają coraz bardziej na promocję miasta przy pomocy krokodyli. W Kolbuszowej znajdziemy już kilka figurek tych gadów. Na tym nie koniec, bo idą oni o krok dalej i chcą, aby w Parku Niepodległości powstała mini farma krokodyli.

Park Niepodległości położony jest przy ul. Astrowej w pobliżu kościoła pw. św. Brata Alberta. Tam właśnie powstać ma farma krokodyli. Gady zostaną przywiezione do Kolbuszowej specjalnym transportem prosto z warszawskiego ZOO. 

Stworzyć warunki

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej tłumaczą, że na początku ma być jedna para, ale docelowo chcą, aby było ich kilkanaście. Dodają, że kompletowany jest specjalny zespół, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem krokodyli. Gadów doglądać ma również straż miejska. Podpisana zostanie też umowa z weterynarzem od egzotycznych gadów. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to jeden z rzeszowskich lekarzy weterynarii. 

Włodarz miasta nie ukrywa, że będzie to kosztowna inwestycja, ale pozwoli ściągnąć do miasta wiele osób, które będą chciały zobaczyć te wyjątkowe stworzenia. Będzie to idealny pomysł na promocję Kolbuszowej. 

Już na najbliższej sesji radnym zostanie przedstawiona wstępna koncepcja przebudowy niedużego zbiornika wodnego, który znajduje się w Parku Niepodległości. Zmodernizowana zostanie infrastruktura, która pozwoli na jak najlepsze zaaklimatyzowanie krokodyli. Samorządowcy poznają też wstępne koszty i podejmą uchwałę w sprawie zmian budżetowych. 

 

Pieniądze, które pozwolą na zakup krokodyli i stworzenie dla nich optymalnych warunków, będą pochodzić z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wniosek o dofinansowanie został już napisany i przekazany do rozpatrzenia. Wsparcie tej inwestycji zapowiada Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP. 

 

 Miasto pełne krokodyli

W Kolbuszowej można spotkać coraz więcej krokodyli. Różnią się od siebie wielkością i kształtem. Odlewane figurki mają stać się ciekawą atrakcją zachęcającą turystów do zwiedzania miasta nad Nilem. 

 

Pierwsza i zarazem największa figurka krokodyla w Kolbuszowej została ustawiona na płycie rynku w 2012 r. Trzy nowe krokodylki pojawiły się pod koniec zeszłego roku na nowo powstałych bulwarach przy rzece Nil. Piątą można spotkać przy Ogródku Jordanowskim na ul. Parkowej, a dwie kolejne będą witać podróżnych na kolbuszowskim dworcu. Najmniejszy jak dotąd krokodylek znajduje się na tarasie Dziennego Domu Pobytu Seniora przy bulwarach. Kolejne przewidziane są w powstającym Parku Niepodległości w pobliżu kościoła św. Brata Alberta.

 
AKTUALIZACJA Z GODZ. 23:
 
Farma krokodyli, przynajmniej na razie, nie jest w planach. Był to oczywiście jeden z dwóch żartów primaaprilisowych, które przygotowaliśmy dla naszych Czytelników. Drugim żartem była zapowiedź gwiazdy, która miała wystąpić na dniach Kolbuszowej. Pisaliśmy o tym tutaj: Znamy gwiazdę która wystąpi podczas Dni Kolbuszowej
 
Mamy nadzieję, że nikt nie uraził się naszymi żartami, a wywołały one jedynie uśmiech na twarzach naszych Czytelników. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy