Reklama

Reklama

W Kolbuszowej widowisko „Od Austro-Węgier do Polski Niepodległej". W Niwiskach otwarcie wystawy o Janie Hupce

Opublikowano: sob, 9 cze 2018 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wydarzenie to zaplanowano na niedzielę, 10 czerwca, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości w Kolbuszowej rozpocznie o godz. 11 msza św. w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, odprawiona w kolegiacie pw. Wszystkich Świętych.

- Po nabożeństwie zebrani przejdą na rynek. Widowisko historyczne, poprzedzi wręczenie nagród laureatom IV Powiatowego Konkursu Twórczości Patriotycznej „Wolna i niepodległa” - czytamy na stronie UM Kolbuszowa.

O godz. 12.30 rozpocznie się inscenizacja „Od Austro-Węgier do Polski Niepodległej: rok 1918 w Kolbuszowej”. W programie zaplanowano również koncert orkiestr dętych.

Ponadto od godz. 10 do 14.30 na rynku w Kolbuszowej będzie działała Grupa Inscenizacyjna "Walhalla" z Poznania, która zaprezentuje m.in. pokazy musztry, przemieszczanie się umundurowanych patroli oraz inne niespodzianki.

 

 

W programie:

Niwiska - dworek Hupki

  • 10.15 - złożenie kwiatów w Kaplicy Grobowej Rodziny Hupków.
  • 10.30 - otwarcie wystawy „Jan Hupka (1866-1952) : życie i dzieło”.
  • 15.00 - koncert patriotyczny

 

Kolbuszowa - rynek

  • 12.30 Widowisko „Od Austro-Węgier do Polski Niepodległej. Rok 1918 w Kolbuszowej"
  • przemówienie dr Jana Hupki oraz Marcina Osiniaka
  • powitanie niepodległości
  • „Dla Niepodległej” – koncert orkiestr dętych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.