Reklama

W Kolbuszowej mają powstać mieszkania - pod wynajem lub na własność

Opublikowano: ndz, 17 mar 2019 22:30
Autor:

W Kolbuszowej mają powstać mieszkania - pod wynajem lub na własność - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Kolbuszowa chce przeznaczyć działkę przy ul. Wojska Polskiego pod budowę bloku. Na to, ile mieszkań miałoby powstać, wpływ mają mieszkańcy.

Władze miasta mają za sobą spotkanie z przedstawicielami spółki, która została powołana do realizacji programu Mieszkanie Plus.

- Ustaliliśmy, że aby podjąć decyzję o przystąpieniu do programu, to musimy najpierw rozeznać poziom zainteresowania takimi mieszkaniami wśród mieszkańców naszej gminy - mówi Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

 Jak zaznacza włodarz miasta, w planie jest budowa mieszkań komunalnych, a nie socjalnych. - Będą to takie lokale jak te, którymi dysponują spółdzielnie mieszkaniowe czy wspólnoty mieszkaniowe  - wyjaśnia nasz rozmówca. 

Najpierw wniosek 

Burmistrz szacuje, że potrzebnych jest około 20 mieszkań. Odpowiedź na pytanie, jak duże faktycznie jest zainteresowanie programem Mieszkanie Plus, ma dać ankieta, poprzez którą na ten temat mogą wypowiedzieć się mieszkańcy. 

W zależności od jej wyniku władze miasta będą miały wiedzę, jak duży budynek mógłby powstać na gminnej działce przy ul. Wojska Polskiego. Nieruchomość byłaby wkładem własnym samorządu w to przedsięwzięcie. Gmina sama nie wybuduje bloku, ale może mieć wpływ na wysokość czynszu, jaki mieliby płacić najemcy czy przyszli właściciele lokali. 

- Jeżeli nasz wniosek zostanie pozytywnie zaakceptowany i zostaniemy włączeni do programu Mieszkanie Plus, w późniejszym czasie ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie budynku wielorodzinnego. Gdyby się okazało, że kwota po przetargu wyjdzie zbyt wysoka, wówczas będziemy mogli się jeszcze z tej inwestycji wycofać. Nie chodzi przecież o to, żeby blok wybudować za wszelką cenę, a przez co czynsz będzie tak wysoki, że nikt w nim nie zamieszka - zaznacza burmistrz Zuba. 

Może za rok

Wspomniany czynsz może wynosić około 15 - 20 zł za mkw. Do tego dochodzą opłaty za media: prąd, gaz, wodę czy ścieki. Wysokość czynszu będzie uzależniona od tego, czy zdecydujemy się wyłącznie na wynajem lokalu, czy najemca będzie chciał dojść do jego własności - w tym przypadku będzie to wyższa kwota. 

- Ten program jest dedykowany dla osób, które muszą mieć określony poziom dochodów na osobę w rodzinie, bo oprócz czynszu będą też rachunki do opłacenia - zaznacza burmistrz. 

 Po zakończeniu ankiety planowane jest kolejne spotkanie z przedstawicielami spółki, która zajmuje się realizacją programu Mieszkanie Plus. 

- Dzisiaj nic jeszcze nie jest przesądzone. Zakładamy, że będzie potrzeba około roku, żeby ostatecznie uruchomić ten program w Kolbuszowej. To nie jest decyzja, która zapada w ciągu miesiąca czy dwóch - dodaje Jan Zuba. 

Więcej w aktualnym Korso

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +2 / -0

    Misio

    Agencje towarzyskie będą lokale miały. Włodarze nie będą się poniewierać po Rzeszowie czy Tarnobrzegu

  • 3 lata temu | ocena +5 / -2

    Zibi

    Kto mądry bedzie tu inwestował w mieszkanie ? Żadnej pracy nie ma, przemysłu tez. Lepiej w Rzeszowie kupić, albo nawet Mielcu