Reklama

Uwaga kierowcy. Do kolbuszowskiego rynku nie wjedziesz samochodem z silnikiem diesela wyprodukowanym przed 2010 rokiem [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Uwaga kierowcy. Do kolbuszowskiego rynku nie wjedziesz samochodem z silnikiem diesela wyprodukowanym przed 2010 rokiem [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Zmiany dotyczą właścicieli samochodów z silnikiem diesla | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowski samorząd ma związane ręce. Nowe dyrektywy unijne nakładają coraz większy nacisk na dbanie o środowisko. Zmiany spowodują duże problemy dla właścicieli samochodów z silnikiem diesla.

Instytucje stawiające na pierwszym miejscu środowisko już od dłuższego czasu zniechęcają zmotoryzowanych klientów do zakupu samochodów z silnikiem diesla. 

Typowy pojazd z silnikiem diesla emituje ok. 10 razy więcej tlenków azotu niż jego odpowiednik z silnikiem benzynowym. Badania pokazują, że emisje tlenków azotu z samochodów z napędem diesla zwykle pięciokrotnie przekraczają dopuszczalny poziom określony w normach emisji Euro.

Nowe zakazy w Kolbuszowej

Między innymi Kolbuszowa wzorem innych miast będzie musiała zaostrzyć przepisy. Właściciele samochodów z silnikiem diesla wyprodukowanych przed 2010 rokiem nie będą mogły wjechać do kolbuszowskiego rynku. 

Twardy orzech do zgryzienia będzie miała Rada Miejska w Kolbuszowej. Samorządowcy z gminy Kolbuszowa razem z urzędnikami, będą musieli wypracować projekt uchwały Strefy Czystego Transportu, w którym określą dokładne zasady poruszania się po mieście dla właścicieli samochodów z silnikiem diesla wyprodukowanych przed 2010 rokiem. 

- To bardzo rozsądny krok naszego miasta w stronę ekologii. Podejrzewam, że jeszcze kilka lat i na drogach będzie mniej starych, zatruwających powietrze samochodów. Ludzie są coraz bardziej świadomi i wiedzą, że trzeba dbać o nasze środowisko

- mówi w rozmowie z Korso członek Rady Miejskiej w Kolbuszowej

Co z resztą kierowców? 

Rządzący podkreślają, że zaraz po wypracowaniu uchwały, radni pochylą się nad jej przegłosowaniem. Następnie w przypadku, kiedy uchwała zyska większość głosów, zostanie opublikowana w dzienniku urzędowym województwa podkarpackiego. Z unijnych zapowiedzi, wynika, że w niedalekiej przyszłości zakazy będą również dotyczyć benzynowych silników. 

Co zrobią kierowcy, których zakaz będzie dotyczył? Gdzie zaparkują swoje samochody, chcąc załatwić swoje sprawy w mieście? Na te pytania nie ma jeszcze konkretnych odpowiedzi. 

AKTUALIZACJA: 

Informujemy, że informacja dotycząca zakazu wjazdu samochodów osobowych z silnikiem diesla do kolbuszowskiego rynku była żartem z okazji Prima Aprilis (1 kwietnia). 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy