Reklama

Umowa na ul. Ruczki w Kolbuszowej podpisana. Co dalej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wybrano wykonawcę kolejnych prac na ul. ks. Ruczki oraz placu przed budynkiem dworca. W poniedziałek, 7 czerwca w Urzędzie Miejskim Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym „Prima-Bud” Andrzej Sobczyk z Sandomierza.

Postępowanie przetargowe dotyczyło trzech zadań:

  • Zadanie nr 1 to: „Przebudowa drogi gminnej  ul. ks. Ludwika Ruczki w Kolbuszowej polegające na wykonaniu dodatkowych miejsc postojowych i chodników na odcinku 350 m. Przebudowa obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. 11 Listopada w stronę ul. Towarowej.
  • Zadanie nr 2 to: Budowa parkingu przy stacji kolejowej w Kolbuszowej wraz z odwodnieniem, wykonaniem jezdni manewrowych. Zakres prac obejmuje również montaż zadaszonej wiaty rowerowej ze stojakami na rowery.
  • Zadanie nr 3 to: Budowa oświetlenia ul. ks. Ludwika Ruczki wraz z oświetleniem parkingu przy stacji kolejowej w Kolbuszowej.
ZOBACZ TAKŻE: Manifestacja pielęgniarek przed szpitalem w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Koszt inwestycji to ponad 781 tys. zł.

Po wielu latach oczekiwań położony zostanie nowy asfalt na dziurawej ulicy Handlowej i znajdującej się w jeszcze gorszym stanie ulicy Wiktora.

W efekcie, kiedy wszystkie zaplanowane prace zostaną wykonane, łącznie z przedłużeniem ul. Ruczki, powstanie skrót dla kierowców. Ci jadący od strony Rzeszowa będą mogli ominąć zakorkowany zwykle wjazd do miasta i ul. Wiktora, a dalej ul. Ruczki, dostać się do drogi relacji Kolbuszowa - Dzikowiec (ul. Tyszkiewiczów). Szczegóły na ten temat znajdziesz tutaj: Ulica Ruczki w Kolbuszowej jeszcze dłuższa. Jaki jest plan gminy? [MAPA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy