Reklama

Tydzień pomocy ofiarom przestępstw 2023. W Kolbuszowej spotkania i porady przez telefon. Z jaką sprawą możesz się zgłosić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Tydzień pomocy ofiarom przestępstw 2023. W Kolbuszowej spotkania i porady przez telefon. Z jaką sprawą możesz się zgłosić? - Zdjęcie główne

Porady udzielane są m.in. w Sądzie Rejonowym w Kolbuszowej. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 20 do 26 lutego w całym kraju organizowana jest akcja "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Przez kilka dni m.in. policjanci i kuratorzy sądowi będą udzielać porad prawnych. Można spotkać się z nimi osobiście lub zadzwonić.

To kolejny rok, kiedy Ministerstwie Sprawiedliwości organizuje akcję, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej.

- Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem

- mówi Dorota Kozubal, prezes Sądu Rejonowego w Kolbuszowej. 

Bezpłatne informacje prawne udzielane są w różnych lokalizacjach w Kolbuszowej m.in. w sądzie i komendzie policji. 

W przypadku Sądu Rejonowego w Kolbuszowej na mieszkańców będą czekali kuratorzy. To oni będą udzielać porad osobom, które na skutek przestępstwa zostały pokrzywdzone, np. doświadczyły przemocy domowej, otrzymywały groźby karalne, czy uległy wypadkowi komunikacyjnemu. 

- Porady nie będą udzielane w przypadku spraw cywilnych, czyli np. tych dotyczących zasiedzenia, ustalenia stanu prawnego nieruchomości, czy dziedziczenia

- słyszymy w kolbuszowskim sądzie.

Z kuratorami zawodowymi będzie można spotkać się osobiście w sądzie przy ul. Tyszkiewiczów w Kolbuszowej od 20 do 24 lutego w godzinach urzędowania sądu - poniedziałek od godz. 8 do 16 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.30. W tym czasie będzie można skorzystać również z dyżuru telefonicznego pond nr: 17 227 72 38 lub 17 227 72 45. 

Porad udzielać będą także kolbuszowscy policjanci od 20 do 24 lutego w godz. 8-19, a 25 i 26 lutego 2023 r. w godzinach 8-15.

- Zainteresowane osoby będą mogły uzyskać informację o przysługujących pokrzywdzonym uprawnieniach oraz dostępnych rozwiązaniach prawnych

- mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik KPP w Kolbuszowej. 

W Kolbuszowej działa także lokalny punkt pomocy pokrzywdzonym przestępstwem, przy ul. św. Brata Alberta 3A. Jest on czynny we wtorki od 8 do 13 oraz w czwartki od 14 do 19. Telefon kontaktowy: 530 380 330.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy