Reklama

Młody mężczyzna skazany przez kolbuszowski sąd. Znęcał się nad partnerką. Czeka go surowa kara

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Młody mężczyzna skazany przez kolbuszowski sąd. Znęcał się nad partnerką. Czeka go surowa kara - Zdjęcie główne

29-latek dopuścił się przemocy wobec swojej kobiety.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sąd Rejonowy w Kolbuszowej skazał 29-latka, który znęcał się nad swoją partnerką.

Sąd w Kolbuszowej w sprawie znęcania się wydał wyrok we wtorek, 4 października.

Jak poinformowała Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej 29-latek dopuszczał się przemocy wobec swojej partnerki. Do zdarzenia dochodziło na terenie powiatu kolbuszowskiego w lipcu tego roku.

Sprawą zajęła się policja i prokuratura, która wystosowała akt oskarżenia. 29-latek został oskarżony o to, że znęcał się nad swoją 31-letnią partnerką, mieszkanką powiatu kolbuszowskiego.

Sąd Rejonowy w Kolbuszowej wydał wyrok i skazał mężczyznę na rok i dwa miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności. Jak tłumaczyła prokurator Kwiatkowska-Brandys to nie pierwszy przypadek przemocy, której dopuszczał się 29-latek. 

Jeśli czujesz, że czyjeś bezpieczeństwo jest zagrożone – nie zastanawiaj się – natychmiast wezwij policję.

Pod jaki numer dzwonić

  • 112 – ogólny numer alarmowy. Pracownik numeru przekieruje twoje zgłoszenie do odpowiednich służb ratunkowych – policji, straży pożarnej lub pogotowia ratunkowego,
  • 997 – numer alarmowy policji. Zadzwonisz do najbliższej jednostki. 
Numery alarmowe 112 i 997 są czynne całą dobę.

Gdy policja przyjedzie, w zależności od sytuacji, może:

  • zatrzymać osobę, która stosuje przemoc – jeśli popełniła przestępstwo lub jest obawa, że je popełni,
  • zabezpieczyć ślady i dowody przestępstwa,
  • rozpocząć procedurę Niebieskie Karty.
Niebieskie Karty to procedura, podczas której osoby z różnych instytucji publicznych współpracują ze sobą, aby pomóc osobie dotkniętej przemocą w rodzinie. W skład specjalnego zespołu wchodzą, między innymi policjant, psycholog, lekarz, pracownik społeczny. Zespół ten przygotowuje plan pomocy pokrzywdzonej osobie, wspiera ją i dba o jej bezpieczeństwo.  

Można także złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Można to zrobić telefonicznie lub osobiście na najbliższym komisariacie policji.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa to informacja o sytuacji, która może być przestępstwem. Gdy policja dostanie takie zgłoszenie, ma obowiązek zająć się sprawą.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy