Reklama

Trwa strajk nauczycieli

Opublikowano:
Autor:

Trwa strajk nauczycieli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do ogólnopolskiego strajku nauczycieli przyłączył się m.in. Zespół Szkół w Cmolasie.

W piątek (31 marca) od godz. 7.30 w całej Polsce rozpoczął się strajk nauczycieli. Decyzję o przeprowadzeniu protestu już na początku marca podjął Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego. Związek domaga się deklaracji, że do 2022 roku w szkole nie będzie zwolnień ani nauczycieli, ani pozostałych pracowników, i że do tego czasu żadnemu z nich warunki pracy - również finansowe - nie zmienią się na niekorzyść. Związek chce również podniesienia zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli o 10 proc. 

Sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda w powiecie kolbuszowskim. Jak poinformował nas Władysław Koźmic, prezes zarządu kolbuszowskiego oddziału ZNP, do protestu przyłączył się tylko Zespół Szkół w Cmolasie oraz Gimnazjum Publiczne im. Świętej Królowej Jadwigi w Niwiskach.

Więcej w najbliższym wydaniu Korso. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE