Reklama

Trwa sesja Rady Gminy Dzikowiec. Radni pochylą się nad ważnymi sprawami finansowymi [NA ŻYWO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Trwa sesja Rady Gminy Dzikowiec. Radni pochylą się nad ważnymi sprawami finansowymi [NA ŻYWO] - Zdjęcie główne

Dzikowieccy będą poruszać sprawy finansowe ważne dla gminy. | foto K. Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni z gminy Dzikowiec po raz kolejny spotkali się na obradach. Samorządowcy poruszą ważne sprawy finansowe. Nad jakimi uchwałami będą pracować? Oglądaj posiedzenie na żywo.

Na dzisiejszym (30 marca) posiedzeniu radni z gminy Dzikowiec będą pracować nad kilkoma uchwałami. Wszystkie z nich dotyczą ważnych spraw finansowych. W planach obrad jest m.in. podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej województwu podkarpackiemu. To nie wszystko.

Posiedzenie można obejrzeć w czasie rzeczywistym. Zobacz, nad czym dyskutują radni:

 

Radni będą również rozmawiać o zmianie uchwały w sprawie określenia wysokości sumy, do której wójt Józef Tęcza może samodzielnie zaciągać zobowiązania pieniężne. Na posiedzeniu pojawi się także uchwała o zaciągnięciu zobowiązania na modernizację oczyszczalni ścieków w Nowym Dzikowcu. Jego wartość przekracza kwotę ustalone w budżecie na 2023 rok.

Nie zabraknie zmian w wieloletniej prognozie finansowej oraz tegorocznym budżecie. Na końcu samorządowcy określą wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego, ich wypłacania, a także wysokość nagród.

Co dokładnie znajdziemy w planie sesji? Dokładny harmonogram zamieszczamy poniżej:

 


Na poprzedniej sesji radni rozpatrywali skargę na nienależyte wykonywanie zadań i naruszenie praworządności przez wójta gminy Dzikowiec. Zdaniem skarżącego przestępstwo miała popełnić Genowefa Dębiak, sekretarz dzikowieckiego urzędu gminy, a wójt tego nie zgłosić odpowiednim służbom.

Dokładniej mówiąc, chodziło o przyjęcie korzyści majątkowej w postaci wyjazdu na wakacje do Hiszpanii w zamian za wybór kandydatury na stanowisko urzędnicze. Pisaliśmy o tym w artykule: Wakacje w Hiszpanii sekretarz gminy Dzikowiec pod lupą kolbuszowskiej prokuratury

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy