Reklama

Reklama

Trwa odkomarzanie w Nowej Dębie. Co z Kolbuszową?

Opublikowano: śr, 9 cze 2021 06:32
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Trwa odkomarzanie w Nowej Dębie. Co z Kolbuszową? - Zdjęcie główne

W Nowej Dębie trwa odkomarzanie. | foto Archiwum/Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sąsiadującej z Majdanem Królewskim Nowej Dębie trwa akcja odkomarzania. Sprawdzamy kiedy i gdzie wykonywane zostaną opryski.

Odkomarzanie na terenie gminy Nowa Dęba ruszyło w poniedziałek (7 czerwca). Środek biobójczy rozpylany jest od godz. 20 do późnych godzin nocnych. 


ZOBACZ TAKŻE: Kupił iPhona. W paczce otrzymał śrubki. Oszukanych jest więcej!


- W trakcie akcji należy zachować szczególną ostrożność. Ze względu na możliwości wnikania substancji użytych podczas odkomarzania na tereny ogrodów przydomowych w okresie 24h od odkomarzania nie należy spożywać warzyw i owoców pochodzących z terenów objętych odkomarzaniem

- informuje Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Jak dodają przedstawiciele urzędu, warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest bezdeszczowa i bezwietrzna pogoda.

- W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą mieć wpływ na skuteczność wykonania odkomarzania, zostanie ono przełożone na najbliższy możliwy termin

- zaznaczają przedstawiciele magistratu.

Rejony odkomarzania zgodnie z harmonogramem:

 • 7 czerwca 2021 - miasto Nowa Dęba
 • 8 - 9 czerwca - Poręby Dębskie, Os. Dęba
 • 10 czerwca - Alfredówka, Buda Stalowska, Rozalin
 • 11 czerwca - Tarnowska Wola, Jadachy
 • 14 czerwca - Chmielów, Cygany
 • 15 czerwca - tereny Rodzinnych Ogrodów Działkowych

 

W Kolbuszowej w ostatnich latach nie przeprowadzano odkomarzania. Urzędnicy nie zapowiadają też, aby sytuacja miała się zmienić w tym roku. Samorząd postawił na jerzyki, które zjadają tysiące owadów dziennie. 

Pierwsze domki dla jerzyków zostały zamontowane w lipcu 2019 roku. Koszt zakupu i montażu budek lęgowych wyniósł około 3 tys. zł. Pieniądze na ich zakup pochodziły w całości z budżetu gminy Kolbuszowa. Budki lęgowe zostały zamontowane na budynkach użyteczności publicznej.

Z jakim efektem? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do urzędu. Kolbuszowski urząd pytamy także o to, czy zmienili zdanie w sprawie przeprowadzenia odkomarzania. Na odpowiedź czekamy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -1

  Mietek

  Jerzyki buahahaha Jak chemii nie zastosujesz w dzisiejszych czasach, to sie nie pozbędziesz tego latającego dziadostwa, w takiej wiosce jak dęba odkomarzają a w naszej metropolii nie/?!! WSTYD !!!!