Reklama

Reklama

Trwa dyskusja na temat budowy ronda na drodze nr 9 w Cmolasie

Opublikowano: pon, 8 paź 2018 19:14
Autor:

Trwa dyskusja na temat budowy ronda na drodze nr 9 w Cmolasie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Temat planowanej inwestycji poruszony został podczas zebrania wiejskiego w sołectwie.

Mieszkańcy i samorządowcy zastanawiali się, czy budowa ronda jest konieczna i czy to dobry pomysł.

- Po co robić tutaj to rondo? - pytał na zebraniu jeden z mieszkańców. - Droga nr 9 znajduje się dużo wyżej niż drogi dojazdowe, więc będziemy mieli rondo na wysokości głów - stwierdził mężczyzna i dodał, że można by było wykorzystać to, co jest, czyli zrobić rondo obok wyjazdu ze szkoły na krajową "dziewiątkę" i tam spowolnić cały ruch.

Inni mieszkańcy uważali, że to zły pomysł, ponieważ pierwsze skrzyżowanie w Cmolasie, jadąc od strony Hadykówki, jest zbyt małe, żeby powstało tam rondo, które według nich musi mieć około 40 metrów.

Rozmowy trwały długo, a obecny na spotkaniu Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, stwierdził, że na takim zebraniu nie rozstrzygnie się tak dużej sprawy, jaką jest budowa ronda. - My dzisiaj tu nie rozstrzygniemy, co postanowi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - powiedział. - My możemy jedynie proponować i prosić, żeby problem poprawy bezpieczeństwa w Cmolasie został rozwiązany. Natomiast oni mają kadrę, wyliczenia i to oni się tym zajmują. Wsłuchując się w prośby mieszkańców, wnioskowałem tutaj o policję (aby poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu - przyp. red.) - skwitował Galek.

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -2

  Wojt

  No to proszę kandydować ?

 • 3 lata temu | ocena +2 / -0

  Cmolesianin

  Rondo im. Galka<br class="text-left" style="text-align: left;" />http://1.bp.blogspot.com/-ercjuXKIVe4/VXkWrT2vVVI/AAAAAAAANfk/GfE5YAIr1h8/s1600/samorzad053.jpg

  • 3 lata temu | ocena +2 / -0

   PAWEL

   RONDO NEPOTYZMU

 • 3 lata temu | ocena +13 / -1

  ?

  Lepiej niech się zajmą lewoskrętem w Hadykówce w stronę szkoły i kaplicy. Czy musi dojść do tragedii aby ten pomysł został zrealizowany? No ale Galek ma gdzieś Hadykówke, przecież tu ma za mało głosów w wyborach.

  • 3 lata temu | ocena +3 / -0

   Pomysłowy

   Święta prawda , zmiana wójta by pomogła tutaj najbardziej

   • 3 lata temu | ocena +2 / -0

    JUREK

    ZGODA PELNA POWINNO NASTAPIC PRZEWIETRZENIE IKLADOW