Reklama

Tropem Wilczym w Raniżowie pobiegło ponad 100 osób! Zobacz zdjęcia

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielne, upalne popołudnie (20 czerwca) w Raniżowie odbył się Bieg Tropem Wilczym. Impreza przyciągnęła tłumy.

Bieg Tropem Wilczym w Raniżowie był już organizowany przez raniżowskie  stowarzyszenie we współpracy z parafią Raniżów po raz czwarty, natomiast w tym roku to już dziewiąta edycja ogólnopolska.

Bieg Tropem wilczym co roku odbywał się w około 1 marca, czyli święta żołnierzy wyklętych. Został on jednak przełożony z uwagi na Covid-19, najpierw na 16 maja, a następnie na 15 sierpnia.

- My jednak uzyskaliśmy zgodę na zorganizowanie biegu w Raniżowie w niedziele, 20 czerwca. Mimo nietypowego terminu oraz upalnej pogody bieg jak co roku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, w sumie pobiegło 140 osób

- pisze Konrad Perko, jeden z organizatorów.

W biegu jak co roku wzięli udział żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz po raz pierwszy Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni, Pasjonatów Strzelectwa, Poszukiwań Zabytków i Artefaktów Grot z Kolbuszowej, którzy przywieźli imponującą kolekcję broni.

Bieg z jednej strony ma charakter sportowy. Jest  to okazja do sprawdzenia swojej kondycji, ale z drugiej strony jest imprezą patriotyczną. Przypomina tych, którzy nie pogodzili się z faktem, że po zakończeniu II wojny światowej okupant niemiecki został zastąpiony przez okupanta sowieckiego i często w bardzo dramatycznych okolicznościach podejmowali z nim walkę.

Należy podkreślić, że Bieg Tropem Wilczym w Raniżowie jest największą imprezą w okolicy i przyciąga wielu biegaczy.

- Każdy, kto bierze udział w takim biegu, jest już zwycięzcą i każdy jest nagradzany pamiątkowym medalem

- podkreśla Korad Perełko.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy