Reklama

Uwaga mieszkańcy! Ponowny apel o oszczędność

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Uwaga mieszkańcy! Ponowny apel o oszczędność - Zdjęcie główne

Zakłądy Usług Komunalnych zwracają się do mieszkańców o oszczędzanie wody.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gminy oraz Zakłady Usług Komunalnych zwracają się do mieszkańców o oszczędzanie wody. Jeżeli nie dostosują się oni do apelu, może to skutkować pogorszeniem się jakości wody, a w najgorszym wypadku przerwami w jej dostawie.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej ponownie zwrócił się z prośbą do wszystkich odbiorców wody z miejscowości Widełka, Kupno, Przedbórz, Bukowiec, Domatków, Poręby Kupieńskie i Huta Przedborska o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z wody z gminnej sieci wodociągowej.

- Proszę o ograniczenie użytkowania wody pitnej z sieci i niewykorzystywania wody do innych celów niż socjalno-bytowych.
W ostatnich dniach zużycie wody jest kilkukrotnie większe, co powoduje, że urządzenia wodociągowe szczególnie w godzinach zwiększonego rozbioru mogą nie wystarczyć do zaspokojenia potrzeb wszystkich odbiorców wody obsługiwanych przez SUW Widełka

- zaznacza Adam Maternia, prezes ZGKiM w Kolbuszowej.

Prosi on mieszkańców o ograniczenie do minimum podlewania wodą z gminnej sieci wodociągowej działek, terenów rekreacyjnych, trawników oraz ograniczenie podlewania ogródków przydomowych i napełniania basenów.

- Pobór wody do napełniania basenu czy podlewania ogródka może spowodować, że w danym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych w gospodarstwach domowych

- zaznacz prezes Maternia, prosząc mieszkańców o zrozumienie oraz o oszczędzanie wody.

Jeżeli mieszkańcy nie będą stosować się do zasad, może nastąpić pogorszenie się jakości wody, spadek ciśnienia lub mogą wystąpić przerwy w dostawie wody.

Raniżów

Podobny komunikat o oszczędzaniu wody wydała gmina Raniżów. Związane jest to także z wysokimi temperaturami, ale także z trwającym remontem Stacji Uzdatniania Wody w Raniżowie.

- Przypominamy, że w związku z realizacją przez firmę Instalcompact modernizacji i przebudowy Stacji Uzdatniania Wody w Raniżowie, urządzenia stacji służące do uzdatniania wody pracują w ograniczonym zakresie

- pisze urząd.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy