Reklama

Tragiczny finał wypadku w Olchowcu. W autobus uderzył samochód dostawczy kierowany przez mieszkańca gminy Kolbuszowa

Opublikowano:
Autor:

Tragiczny finał wypadku w Olchowcu. W autobus uderzył samochód dostawczy kierowany przez mieszkańca gminy Kolbuszowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czwartek, 7 grudnia, kilka minut po godz. 6. Samochód dostawczy z impetem uderza w autobus, do którego wsiadają pasażerowie. Siła uderzenia jest tak duża, że kilkutonowy pojazd zostaje wyrzucony z drogi. Na miejscu ginie 21-letni pasażer.

Do wypadku doszło w miejscowości Olchowiec, w powiecie krasnostawskim, na drodze wojewódzkiej relacji Żółkiewka – Krasnystaw. Dostawczym fiatem, załadowanym meblami, kierował mieszkaniec gminy Kolbuszowa. Obok siedział mieszkaniec Mielca.

 

 

Jak informuje krasnostawska policja, mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego z obrażeniami ciała trafił do szpitala. - Niestety pomimo akcji ratowniczej życia podróżującego z nim 21-letniego pasażera, mieszkańca Mielca, nie udało się uratować – mówi podkom. Piotr Wasilewski, oficer prasowy KPP w Krasnymstawie. - Do szpitala przewiezionych zostało także czworo pasażerów podróżujących autobusem. Niedługo po zdarzeniu z urazami zgłosiły się kolejne osoby - dodaje przedstawiciel komendy w Krasnymstawie.
Autobusem kierował 50-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw.

Sześć godzin działań
Na miejscu wypadku interweniowały służby mundurowe. Jak przyznaje przedstawiciel krasnostawskiej straży pożarnej, akcja była trudna. - Nasze działania trwały 5 godzin i 50 minut. Wzięło w nich udział w sumie 23 strażaków - mówi kpt. Kamil Bereza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. - Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w autobusie. 

Po czynnościach dochodzeniowych, przeprowadzonych przez policję i prokuraturę, przystąpiono do uwolnienia martwej, zakleszczonej osoby z pojazdu dostawczego, a następnie uprzątnięcia miejsca zdarzenia z pozostałości powypadkowych - wyjaśnia przedstawiciel straży.

Więcej w 50 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE