Reklama

Tomasz Buczek zarzuca kłamstwo przewodniczącemu Mieczysławowi Burkowi

Opublikowano: pt, 8 mar 2019 18:00
Autor:

Tomasz Buczek zarzuca kłamstwo przewodniczącemu Mieczysławowi Burkowi  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejne pismo od Tomasza Buczka zostało złożone na ręce biura obsługi rady miasta i powiatu. Tym razem chodzi o pozyskanie samochodu dla kolbuszowskiej policji.

Jak zaznaczył mieszkaniec Kolbuszowej Górnej zależało mu na tym, aby pomóc radnym w uzyskaniu analizy wydatków. Tomasz Buczek chciał się dowiedzieć, czy zakup nowego samochodu dla kolbuszowskiej policji jest uzasadniony. Kolbuszowianin chciał złożyć pismo podczas obrad sesji rady miejskiej i powiatu.

- Zapytałem pana Mieczysława Burka, przewodniczącego rady powiatu, czy jakikolwiek temat związany z zakupem pojazdu dla policji będzie poruszany podczas obrad - wyjaśnił Tomasz Buczek i dodał: - W odpowiedzi usłyszałem, że żaden z tych punktów nie będzie poruszany.

Pytania do policji 

- W piśmie dopytywałem Stanisława Babuli, komendanta kolbuszowskiej policji, jakie są wydatki związane z utrzymaniem pojazdów - powiedział w rozmowie z nami Tomasz Buczek i dodał: - Chciałem dowiedzieć się, ile mają samochodów i ile wynosi roczny przebieg poszczególnych aut. 

Jak powiedział Tomasz Buczek w rozmowie z Korso, uważa on, że został okłamany przez przewodniczącego Burka. - Podejrzewam, że nie chciał sytuacji, żebym tam był i znowu zabierał głos - wyjaśnił Buczek i dodał: - Przewodniczący nie chciał stawiać się przed trudnym wyborem, czy udzielać mi głosu. Dlatego też uciekł się do kłamstwa. 

Odpowiedź przewodniczącego

- Coś się nie zrozumieliśmy. Na pytanie, czy w punkcie obrad jest temat z zakresu dotacji do policji, odpowiedziałem zgodnie z porządkiem obrad, że nie ma takiego punktu (porządek obrad jest na stronie internetowej). Natomiast zmiany w budżecie powiatu w zakresie zadań budżetowych - w tym dotacji między innymi na policję zostały wprowadzone blokiem odpowiednią uchwałą - napisał Mieczysław Burek na Facebooku pod postem Tomasza Buczka. 

Kiedy mieszkaniec Kolbuszowej Górnej napisał, że przewodniczący jest kłamcą, wówczas szef rady odparł: - Jeszcze raz panu odpowiadam. Jeżeli tak zrozumiałem pana pytanie, to tak na nie odpowiedziałem. Insynuacje na mój temat proszę zachować dla siebie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.