Reklama

Tomasz B. z Cmolasu podejrzany o zabójstwo. Dwa dni przed zbrodnią był w rękach policji

Opublikowano:
Autor:

Tomasz B. z Cmolasu podejrzany o zabójstwo. Dwa dni przed zbrodnią był w rękach policji  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wracamy do tematu morderstwa do jakiego doszło 25 sierpnia (niedziela) pod Dębicą. Podejrzanym jest Tomasz B. mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego.

Dębicka prokuratura szczegółowo opisuje to, co wydarzyło się w Grabinach (przysiółek Rędziny). Wstępnie informowano, że 65-letni mężczyzna zginął od ciosów cegłówką. Okazało się jednak, że była to metalowa rurka. 

O zbrodni policjanci zostali powiadomieni w niedzielę ok. godz. 16.40. - Świadek zdarzenia zgłosił, że młody, półnagi mężczyzna, ubrany jedynie w bokserki, stoi nad leżącym mężczyzną z zakrwawioną głową - mówi Artur Grabowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Cegłówką w policjantów 

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który wskazał im miejsce zdarzenia, oraz potencjalnego sprawcę. 

- Mężczyzna ten widząc, iż funkcjonariusze idą w jego kierunku, odwrócił się i zaczął biec. Po chwili zaniechał ucieczki, skierował się w stronę policjantów, rozkładając jednocześnie ręce do góry. Następnie rzucił w kierunku funkcjonariuszy cegłówkę, którą trzymał w jednej z rąk - opisuje przebieg zdarzenia prokurator. 

Mężczyzna był bardzo agresywny. Mundurowi zastosowali wobec niego chwyt obezwładniający i obalili go na ziemię. - Pomimo zatrzymania go i skucia w kajdanki, w dalszym ciągu wyrywał się i szarpał - opisuje przedstawiciel prokuratury.

 

Zmasakrowane zwłoki 

W niedalekiej odległości od miejsca zatrzymania leżały zwłoki mężczyzny, a kilkadziesiąt metrów od tego miejsca, należący do niego rower. Głowa starszego mężczyzny była zmasakrowana. - Zwłoki nie posiadały czoła ani oczodołów - mówi prokurator i dodaje, że narzędziem zbrodni była metalowa rurka służąca do przywiązywania wypasanych krów. To nią zadano śmiertelne ciosy. 

Z kolei zatrzymany 29-letni Tomasz B. (wcześniej informowano, że miał 30 lat) na ciele posiadał liczne zadrapania i siniaki, a od pasa w dół schlapany był krwią z rozbryzgu. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. 

Odmówił zeznań 

Śledczy ustalili, iż 65-letni pokrzywdzony tego popołudnia jechał rowerem. Niedługo przed zdarzeniem zrobił zakupy w jednym z dębickich sklepów. Przy sobie miał paragon, zakupy oraz kilkaset złotych.

- Przesłuchany przez policjantów Tomasz B. wyjaśnił, iż nie chce wypowiadać się na temat tego, czy przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów, czy też nie oraz skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań - mówi Artur Grabowski.

We wtorek (27 sierpnia) prokurator przedstawił mieszkańcowi Cmolasu dwa zarzuty: zabójstwa 65-letniego mieszkańca powiatu dębickiego oraz stosowanie przemocy fizycznej wobec interweniujących funkcjonariuszy policji. - Podejrzany odmówił podpisania postanowienia w przedmiocie zarzutów, jak również protokołu jego przesłuchania. Oświadczył, iż rozumie treść zarzutów, ale się do nich nie ustosunkuje - dodaje prokurator. 

Tomasz B. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu nawet dożywocie. 

W trakcie postępowania stwierdzono, że sprawca był notowany na terenie Francji, gdzie odbywał kilka miesięcy kary pozbawienia wolności za kradzieże. Był także karany na terenie Niemiec za przestępstwo dotyczące nadużyć finansowych w zakresie świadczeń publicznych.

 

Zaczepiał dzieci 

Śledczy ustalili również, że dwa dni przez zabójstwem, Tomasz B. przebywał w dębickim „parku stomilowskim”, gdzie miał zaczepiać bawiące się tam dzieci.

- W związku z tym, iż w czasie podjętej wobec niego interwencji straży miejskiej, a następnie policji, zachowywał się irracjonalnie i mówił sam do siebie, w asyście policji został przetransportowany karetką pogotowia do Szpitala Psychiatrycznego w Straszęcinie, gdzie nie został przyjęty w stan chorych i skierowany do przeprowadzenia badań podstawowych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Powiatowego w Dębicy - wyjaśnia prokurator.

Przeprowadzone badania wykazały, iż był trzeźwy, ale był pod wpływem narkotyku (marihuany). Tomasz B. został ponownie przewieziony do szpitala w Straszęcinie. 

- Pomimo stwierdzenia u niego podejrzenia psychozy, ponownie nie został przyjęty i jeszcze raz został przewieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Powiatowego w Dębicy na badanie tomografii głowy - wyjaśnia prokurator.  Stamtąd mieszkaniec Cmolasu, przez nikogo niepilnowany, wyszedł z lecznicy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE