Reklama

Tabliczki z oznaczeniem przysiółków pojawią się już niedługo

Opublikowano:
Autor:

Tabliczki z oznaczeniem przysiółków pojawią się już niedługo  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Porębach Dymarskich mają pojawić się drogowskazy z numeracją domów. - Nieraz ktoś błądzi, nie wie, jak dojechać - zauważa Teresa Maciąg, sołtys wsi.

Wykonanie drogowskazów z numeracją domów do poszczególnych przysiółków, wzdłuż drogi powiatowej, kosztować ma około 4 tys. zł. Tyle pieniędzy mieszkańcy zabezpieczyli z funduszu sołeckiego. - Mieszkańcy znają swoją miejscowość, ale może to ułatwić dojazd na przykład karetce pogotowia, straży pożarnej czy kurierom - mówi sołtyska. - Nieraz ktoś błądzi, nie wie, jak dojechać - zauważa. Jak dodaje Teresa Maciąg, Poręby są miejscowością rozciągającą się na dużym obszarze. Wieś posiada także bardzo wiele przysiółków. 

- Taki wniosek już był składany bodajże trzy lata wstecz. Więc w tym roku razem z radnym i radą sołecką złożyliśmy wniosek - informuje sołtys Maciąg, dodając, że tabliczki mają stanąć przy drogach powiatowych. - W dany przysiółek strzałki i wskazany numery od, do. Chodzi o to, żeby nie było dużo tych drogowskazów. Żeby nie wchodzić w duże koszty finansowe - podkreśla sołtys Porąb Dymarskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE