Szymon Maciąg wrócił z medalem i niedosytem

Szymon Maciąg wrócił z medalem i niedosytem - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIJeden z najzdolniejszych wychowanków Startu Widełka, Szymon Maciąg, ma za sobą start w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z Suchedniowa wrócił z brązowym medalem za niezłą walkę w grze mieszanej.

To była najważniejsza impreza dla Szymona w tym sezonie. Maciąg obecnie rozwija się w Szkole Sportowej w Białymstoku, chodzi do pierwszej klasy szkoły średniej. SMS ukończył wcześniej Konrad Płoch. We wrześniu Szymon przejdzie do starszej kategorii – juniorów. Do Suchedniowa przyjechało aż  117 zawodników reprezentujących 15 województw.

Szymon walczył w grze pojedynczej i w mieszanej. W singlu Szymon pewnie wygrał spotkanie pierwszej rundy. Powalczył w niej z Wojciechem Kamińskim z UKS-u Burtszyn Gdańsk. Wygrał 2:0 (21:11, 21:11). W drugiej rundzie trafił na rozstawionego z numerem "2" Mikołaja Piórkowskiego z KS-u Badminton Kobierzyce. Przegrał to starcie 0:2 (13:21, 9:21). – Dla obu był to trudny pojedynek i obaj mogli być niezadowoleni z tego, że trafili na siebie już na tym etapie. Szymon nie pokazał pełni swojej umiejętności, dał o sobie znać stres –  mówił trener Startu, Piotr Surowiec. Piórkowski ostatecznie dotarł do finału, zdobył srebrny medal.

W grze mieszanej Szymon współpracował z Zuzanną Luban z STB Energia Lubliniec. W pierwszej rundzie miał wolny los. W drugim meczu Zuza i Szymon walczyli z parą: Kajetan Jeziak (Puszczykowo)/Anastazja Kosenczuk (Hubal Białystok). Wygrali 2:0 (do 17 i 14). W kolejnym, już ćwierćfinałowym starciu "nasza" para mierzyła się z duetem Mikołaj Szymanowski/Julia Prokopczuk (oboje Feniks Kędzierzyn-Koźle). Była to turniejowa "1". Szymon i Zuzanna wygrali 2:1 (17:21, 21:15, 21:18). W półfinale Maciąg i Luban trafili na Szymona Ślepeckiego (Technik Głubczyce) i Dominikę Chojnacką (Chojnik Jelenia Góra). Tym razem przegrali 0:2 (15:21, 14:21) i musieli zadowolić się brązowym krążkiem. - Był to jedyny medal przywieziony na Podkarpacie z liczącej siedmioosobowej reprezentacji naszego województwa – zaznaczał Surowiec, choć nie ukrywał, że liczył na medal w grze pojedynczej.

– Razem z Szymonem wierzyliśmy, że ugramy coś więcej, ale się nie udało. Przed Szymonem jeszcze sporo ciekawych wyzwań, wkrótce wskoczy do starszej kategorii wiekowej – zaznacza jego klubowy trener.

Inni badmintoniści Startu przygotowują się do mistrzostw Podkarpacia i mistrzostw Polski. W czerwcu w młodzieżowych mistrzostwach Polski (Piotrków Trybunalski) powalczą Kasia Kutacha, Ola Białek i Konrad Płoch. W mistrzostwach młodzików sprawdzi się Kamil Malak, a wśród młodzików młodszych Klaudia Rzeszutek i Emilia Pastuła. Już 2 czerwca w Medyce odbędą się zaś mistrzostwa Podkarpacia dzieci, żaków, młodzików i juniorów młodszych. Zobaczymy tam Kamila Malaka, Klaudię Rzeszutek, Emilię Pastułę i wśród żaczek Oliwię Surowiec.

Trener Piotr Surowiec stara się promować badminton. W piątek, 10 maja, w hali w Widełce badmintoniści Startu poprowadzili pokazowe zajęcia dla młodzieży z okolicznych szkół.