Reklama

Szpital w Nowej Dębie prosi o pomoc wójta Majdanu Królewskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Szpital w Nowej Dębie prosi o pomoc wójta Majdanu Królewskiego  - Zdjęcie główne

- Szpitalowi w Nowej Dębie pomagamy już nie pierwszy raz. Teraz sytuacja jest jaka jest, związana z "covidem", i należałoby się zastanowić czy pomóc. Mi się wydaje, że należałoby, ale to jest tylko moje zdanie - mówił radny Leszek Franuszkiewicz na posiedzeniu komisji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Szpital Powiatowy w Nowej Dębie zwrócił się do wójta gminy Majdan Królewski z prośbą o sfinansowanie zakupu koncentratora tlenu. Koszt takiego urządzenia medycznego wynosi około 8 tysięcy złotych.

Pismo ze szpitala trafiło na biurko samorządowców na ostatniej grudniowej komisji rady gminy w Majdanie Królewskim. SPZOZ w Nowej Dębie postanowił poszukać wsparcia w sąsiednim powiecie, jak twierdzi - ze względu na trudną sytuację finansową - czytamy w piśmie skierowanym do wójta. Co na to radni?

Koncentrator tlenu dla szpitala w Nowej Dębie 

Koncentrator tlenu służy do zwiększenia zawartości tlenu w wydychanym powietrzu przez pacjenta z niewydolnością tlenową. Właśnie o takie urządzenie wnioskuje nowodębski szpital. Pieniądze miałyby być zabezpieczone na ten cel w budżecie na 2022 rok.

- Ze względu na bardzo częste powikłania ze strony układu oddechowego, różnego stopnia niewydolności układu oddechowego po przebytej infekcji koronawirusem, chcemy zabezpieczyć pacjentów w takie urządzenia w ramach poradni domowego leczenia tlenem. Ze względu na duże zapotrzebowanie na wypożyczenia takich urządzeń przez pacjentów chcemy zabezpieczyć wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują

- tak argumentował potrzebę zakupu urządzenia SPZOZ w Nowej Dębie.

Radni za udzieleniem pomocy szpitalowi 

Wójt zaproponował, żeby radni zajęli swoje stanowisko i zdecydowali, czy warto wesprzeć szpital w Nowej Dębie w zakupie koncentratora tlenu, czy nie. Jak twierdzi, sama decyzja nie mieści się w gestii wójta, bo nie jest to zadanie własne gminy. Decydujący głos mają więc samorządowcy.

Znaczna większość radnych opowiedziała się po stronie nowodębskiego szpitala i wyrazili chęć pomocy. Wygląda na to, że na najbliższej sesji wniosek zostanie przegłosowany pozytywnie.

Jak stwierdzili samorządowcy, nie pierwszy raz pomagają szpitalowi z sąsiedniego powiatu i jeśli potrzebują wsparcia finansowego, to powinni takowe otrzymać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy