Reklama

Szkoła w Staniszewskim pod młotek? Wójt Władysław Grądziel ma inny pomysł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: google maps

Szkoła w Staniszewskim pod młotek? Wójt Władysław Grądziel ma inny pomysł - Zdjęcie główne

W dawnej szkole istniało niegdyś muzeum. Końcem maja 2020 roku zostało ono zlikwidowane. | foto google maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Początkowo gmina Raniżów chciała sprzedać budynek starej szkoły w Staniszewskiem. Plany się jednak zmieniły. Jakim pomysł ma wójt?

O dawną szkołę w Staniszewskiem dopytywał Karol Ozga, radny z Raniżowa. - Jakiś czas temu mieliśmy informację, że jest zainteresowana osoba kupnem i przeniesienia budynku do skansenu. Chciałem zapytać, na jakim etapie jest ta kwestia? - prosił o informację radny Ozga. 

 

Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów, poinformował, że przetarg o sprzedaży pojawił się, ponieważ taka była wola mieszkańców, a następnie radnych. Zaznaczył on jednak, że życie niesie nowe wyzwania i w trakcie pojawiła się szansa na pozyskanie pieniędzy na remont budynku.

- Nie ukrywam, że wziąłem to na własne barki - tłumaczył włodarz raniżowskiej gminy, zaznaczając, że oferent nie zgłosił chęci zakupu budynku, ponieważ liczył na kolejny przetarg z niższą ceną. - To się nie wydarzyło, bo plany się zmieniły

- dodał wójt. 

Wójt Grądziel dodał, że gmina zaryzykuje i spróbuje pozyskać dofinansowanie, aby ten obiekt pozostał na terenie miejscowości i służył mieszkańcom. - Od przybytku głowa nie boli - zaznaczył szef gminy, informując, że w budynku dawnej szkoły zaplanowano powstanie Domu Pracy Twórczej. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy