Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej prowadzili poszukiwania nastolatki, której zaginięcie zgłosili rodzice. O szczegółach opowiedziała nam nadkom. Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy kolbuszowskiej policji.
- Natychmiast podjęte czynności doprowadziły do szybkiego ustalenia miejsca pobytu nastolatki. Kilka godzin później, została odnaleziona, na terenie pobliskiego powiatu. Cała i zdrowa wróciła pod opiekę rodziny
- przekazała funkcjonariuszka.
Jak usłyszeliśmy, z uwagi na dobro rodziny i ochronę prywatności małoletniej, policja w Kolbuszowej postanowiła nie ujawniać dodatkowych informacji na temat sprawy zaginionej nastolatki.
Tego samego dnia mundurowi pomogli 78-letniemu mężczyźnie, który zabłądził w mieście. Ten zaraz po zabiegu, pod nieuwagę personelu medycznego, wyszedł ze szpitala w Kolbuszowej. Pisaliśmy o tym w artykule: Staruszek błądził po Kolbuszowej. Nikt nie zauważył, kiedy wyszedł ze szpitala
Zaginięcie dziecka priorytetem
W każdym przypadku zaginięcia, policja podchodzi do sprawy indywidualnie. Priorytetem jest niezwłoczne zgłoszenie zaginięcia dziecka na komendę, przy czym zaleca się zabranie aktualnego zdjęcia zaginionego. Funkcjonariusze skupiają się na zebraniu jak największej ilości informacji o zaginionej osobie, dlatego warto być przygotowanym na szczegółowe pytania i nie ukrywać żadnych faktów, gdyż każdy szczegół może mieć kluczowe znaczenie dla kierunku dochodzenia.Rozmowa z rodzicami ma na celu wspieranie procesu poszukiwawczego. Ważne jest przypomnienie sobie ubioru dziecka w dniu zaginięcia, w tym charakterystycznych cech jego wyglądu. W przypadku starszych dzieci, jeśli istnieją podejrzenia co do przyczyn ich ucieczki lub potencjalnych miejsc pobytu, należy podzielić się nimi z policją. Przydatne może być także wskazanie miejsc, gdzie dziecko często przebywa.
Warto również sprawdzić pokój dziecka pod kątem obecności przedmiotów lub śladów mogących wskazywać na motywy ucieczki. Zaleca się również kontrolę historii przeglądanych stron internetowych oraz poczty elektronicznej. Konieczne może być także sprawdzenie bilingu rozmów telefonicznych i wyciągów z kont bankowych. W sytuacji, gdy dziecko ma przy sobie telefon, możliwe jest jego szybkie zlokalizowanie za pomocą karty SIM.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.