Reklama

Surowsze kary dla piratów

Opublikowano:
Autor:

Surowsze kary dla piratów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 1 czerwca osoby niestosujące się do zasad ruchu drogowego dotkliwiej odczują zaostrzone kary.

Tego dnia weszła w życie ustawa wprowadzająca zmiany w kodeksie karnym, kodeksie wykroczeń, kodeksie postępowania karnego, kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia oraz w prawie o ruchu drogowym. Regulacje wymierzone są w skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy powodują śmierć i zniszczenia na polskich drogach, a ich ofiarami są niejednokrotnie dzieci. 

Zgodnie z nowymi przepisami, pijany lub odurzony narkotykami sprawca wypadku śmiertelnego lub powodującego ciężkie uszkodzenia ciała pójdzie do więzienia na co najmniej 2 lata. Kara nie będzie mogła zostać zawieszona. Wydłużono także termin przedawnienia wykroczenia (art. 45 §1 Kodeksu wykroczeń). W przypadku wszczęcia postępowania w sprawie o wykroczenie, jego przedawnienie nastąpi po 3 latach od daty popełnienia czynu. 

Więcej w 23 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE