Reklama

Sukces ucznia kolbuszowskiego LO

Opublikowano: śr, 12 lip 2017 16:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kacper Sito - uczeń trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej został laureatem X Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii, w roku szkolnym 2016/2017.

Dnia 21 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie X Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Organizowana przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie olimpiada przebiegała w trzech stopniach i realizowana była w zakresie czterech przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii.

W pierwszym etapie olimpiady brało udział łącznie ponad 2 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Na tym poziomie należało wykazać się wiedzą i umiejętnościami w zakresie rozszerzonym z wybranego przez siebie przedmiotu - mówi Piotr Bujak, nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości kolbuszowskiego LO.

Do drugiego etapu olimpiady geograficznej zakwalifikowało się około 20 osób z naszego województwa. Sprawdzian pisemny odbył się w Przemyślu i dotyczył treści z geografii fizycznej na poziomie rozszerzonym oraz treści wykraczających poza realizowany program nauczania. Po tym etapie Kacper zakwalifikował się do trzeciego stopnia olimpiady i znalazł się w grupie finalistów.

Stopień centralny odbył się w budynku głównym AGH w Krakowie, brało w nim udział łącznie 567 uczniów. Zmagania młodych geografów na tym poziomie dotyczyły szerokiej  znajomości zagadnień z dziedziny geologii i geomorfologii. Laureatami zostali finaliści, którzy otrzymali minimum 70% możliwych do zdobycia punktów w sprawdzianie w ramach zawodów centralnych.

Kacper wykazał się ogromną wiedzą geograficzną oraz logicznym myśleniem. Uzyskał wynik 76% i dzięki temu zdobył zaszczytny tytuł laureata II stopnia olimpiady. 

W rekrutacji w roku akademickim 2017/2018 na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia w AGH przyjmowani będą z pominięciem rekrutacji laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.

Gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy Kacprowi dalszych sukcesów na wymarzonym kierunku studiów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.