Reklama

Studio Mocy przywiozło z mistrzostw Polski 16 medali

Opublikowano:
Autor:

Studio Mocy przywiozło z mistrzostw Polski 16 medali  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Bardzo owocny okazał się wyjazd zawodników kolbuszowskiego Studia Mocy do Warszawy na mistrzostwa Polski. To był najważniejszy start w tym roku.

 

- Walczy się o medale, ale również o kwalifikacje do międzynarodowych zawodów – podkreśla drugi trener Mariusz Brito. – Nasi faworyci tym razem nie zawiedli – oceniał Brito.

Nominowany w naszym plebiscycie sportowym (w kategorii Talent Roku) - Paweł Pleban - zdobył dwa medale. W kategorii wagowej do 59 kg juniorów do lat 18 wywalczył złoto. Przy okazji ustanowił  nowy rekord Polski w martwym ciągu - 183,5 kg. W kategorii seniorskiej uplasował się finalnie na drugiej pozycji. - To ogromny sukces naszego zawodnika i świetny prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy – mówił trener Grzegorz Mikuła.

Bardzo udany występ zaliczyła debiutantka Anna Mazan, która rywalizowała w kategorii do 52 kg. W klasyfikacji juniorek do lat 23 zdobyła tytuł mistrzyni Polski i podobnie jak Paweł rywalizację seniorską zakończyła ze srebrnym medalem. - Ania to nasze wielkie odkrycie ostatnich miesięcy. Do zawodów przygotowywała się zaledwie kilka tygodni, a już udowodniła, że może walczyć o najwyższe laury. Jeżeli utrzymamy obecny postęp naszej zawodniczki, to już niedługo będzie o niej głośno również na arenie międzynarodowej – podkreśla Grzegorz Mikuła.

Mistrzostwo Polski wywalczyli również: Magdalena Kwiatek w kat. 63 kg (juniorki do lat 23), która była trzecia w seniorskiej rywalizacji, oraz Bartosz Bebło w kategorii 66 kg (juniorów do lat 18). Srebrne medale odebrali: Hubert Zaręba kat. 66 kg (junior do lat 23, ustanowił nowy rekord Polski w tej kategorii w martwym ciągu - 222,5 kg), Damian Kuśmierczak w kat. 83 kg (junior do lat 23), Bartosz Szczepankiewicz (83 kg, junior do lat 23). Brązowe medale zdobyli: Marek Fila  (93 kg, junior do lat 23), Gustaw Fieluba (74 kg, junior do lat 18). Ten drugi i na tym samym miejscu zakończył również rywalizację seniorską.

Grzegorz Mikuła, trener kolbuszowskiej drużyny, aż trzykrotnie odbierał drużynowe wyróżnienia. Złoto przypadło za występ juniorek do lat 23 oraz juniorów do lat 18. Srebro wywalczyli juniorzy do lat 23. Uplasowało to naszą drużynę na pierwszym miejscu w rankingu mistrzostw Polski. - Jestem ogromnie dumny z całego teamu. Sukces ma jednak wielu ojców. Trzeba docenić ogromny wysiłek, jaki włożył, zarówno do przygotowań, jak i startu naszych podopiecznych, Mariusz Brito, drugi trener Studia Mocy. Tworzymy świetny tandem i rozumiemy się bez słów, a to przekłada się na końcowy efekt. Dziękujemy również wszystkim naszym kibicom za wsparcie i mocny doping – podkreślał Grzegorz Mikuła.

W najbliższy weekend trójka reprezentantów Studia Mocy (Martyna Herman, Wiktoria Paga, Natalia Cwyk) powalczy we Wrocławiu w zawodach pod nazwą Debiuty w Trójboju Siłowym. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE