Reklama

Strażacy z Przedborza leżący na podłodze podczas niedzielnej rezurekcji. W sieci zawrzało [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB OSP Przedbórz

Strażacy z Przedborza leżący na podłodze podczas niedzielnej rezurekcji. W sieci zawrzało [WIDEO] - Zdjęcie główne

Strażacy kultywują tradycję związaną z fragmentem ewangelii. | foto FB OSP Przedbórz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Opublikowane w mediach społecznościowych zdjęcie strażaków z OSP z Przedborza wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród internautów. Widać na nim jak druhowie leżą na ziemi między ławkami a ołtarzem. Pojawił się zarzuty, że druhowie mogli być nietrzeźwy. O tym co się wydarzyło mówi nam prezes Marcin Orzech.

W Niedzielę Wielkanocną (17 kwietnia) w kościołach tradycyjnie odbywała się poranna rezurekcja na cześć Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Podczas mszy w kościele w Przedborzu strażacy pełniący straż przy Grobie Pańskim nagle zemdleli.

Tradycja, którą kultywuje się podczas mszy rezurekcyjnych, m.in. w Przedborzu nawiązuje do tego fragmentu Ewangelii wg św. Mateusza (28, 1-5)

„Po szabacie, pierwszego dnia tygodnia, wczesnym rankiem Maria z Marią Magdaleną i druga Maria poszły obejrzeć grobowiec. Nagle gwałtownie zatrzęsła się ziemia. Anioł Pana zstąpił z nieba, odsunął kamień od grobowca i usiadł na nim. Wyglądał jak błyskawica, a jego szata—jak śnieg. Na jego widok strażnicy zadrżeli ze strachu i padli na ziemię jak martwi.„

Marcin Orzech, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Przedborzu zaznacza, że strażacy kultywują tradycję. 

- W momencie, kiedy ksiądz wypowiada słowa "Chrystus zmartwychwstał", strażacy padają na ziemię. Co roku mamy taką tradycję. W momencie, kiedy wszyscy wierni wychodzą z kościoła, strażacy wstają i dołączają do procesji

- tłumaczy prezes OSP Przedbórz.  

Wielu internautów i Czytelników błędnie zinterpretowało wydarzenie, które miało miejsce w kościele w Przedborzu. Część z nich sugerowała, że strażacy mogli być pod znacznym wpływem alkoholu. Wyjaśniamy więc wspomniane omdlenie, że jest to corocznym, ale też nietypowym zwyczajem w powiecie kolbuszowskim. 

Nagranie z momentu upadku - FB OSP Przedbórz.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy