Strażacy ugasili Koronę

Strażacy ugasili Koronę - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIPiłka bywa przewrotna, a czasem pojedyncze wyniki potrafią zmienić obliczę całego sezonu. W 25. kolejce A klasy, Strażak Przyszów nieoczekiwanie pokonał Koronę Majdan Królewski 3:1. Czy to koniec marzeń o awansie?

Spotkanie Korony ze Strażakiem z konieczności odbywało się w Bojanowie. Na stadionie w Przyszowie wciąż trwają prace remontowe, dlatego przyszowianie rozgrywają swoje mecze w sąsiedniej miejscowości. W starciu obu drużyn zdecydowanym faworytem byli przyjezdni. Ekipa z Majdanu Królewskiego na wiosnę nie miała sobie równych. Niebiesko-żółci zdobyli w rundzie rewanżowej 25 z 27 możliwych punktów i nikt nie przewidywał, że wspaniała passa może się skończyć w 25. kolejce. Od momentu rozpoczęcia spotkania atmosfera wokół boiska była bardzo napięta. Okoliczni kibice w wulgarny sposób wyrażali opinię na temat arbitra i gry zawodników Korony. Dekoncentracja piłkarzy wzrastała z każdą minutą, a efekty było widać gołym okiem. Strażak wyszedł na prowadzenie za sprawą Macieja Mroszczyka, który na raty wykorzystał rzut karny. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Marcin Bartman. Zespół z Majdanu Królewskiego nie rezygnował. Nadzieje ekipie gości przywrócił Paweł Pogoda, który w 65. minucie zdobył kontaktowego gola. Korona postawiła wszystko na jedną kartę i koniecznie chciała doprowadzić do remisu, jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy. Wynik na 3:1, również z 11 metrów, ustalił Mroszczyk. Porażka ze Strażakiem Przyszów bardzo skomplikowała sytuację Korony w kontekście walki o okręgówkę. Na ten moment ekipa z Majdanu Królewskiego traci do drugiego Sanu Kłyżów 6 punktów.

Strażak Przyszów 3:1 Korona Majdan Królewski
Bramki: Mroszczyk 2x, Bartman - Pogoda

Korona: Paweł Franuszkiewicz – Trzciński, Przemysław Franuszkiewicz, Hajduk (Tomczyk), Kwaśnik (P. Kopeć), Gawroński, M. Nowak, Tęcza, Sadecki (Ł. Kopeć), P. Nowak (Trela), Pogoda.

Zapowiedź 26. kolejki
Dla Korony to najważniejsza kolejka w całym sezonie. Jeśli podopieczni trenera Lorenca stracą choćby punkt w rywalizacji z Sanem Kłyżów, ich szanse na awans spadną do minimum. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 4 czerwca) o godzinie 16:00.