Reklama

Starosta Józef Kardyś dostał podwyżkę. Zarobi prawie dwa razy więcej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Starosta Józef Kardyś dostał podwyżkę. Zarobi prawie dwa razy więcej - Zdjęcie główne

Starosta Józef Kardyś, ze swoim wynagrodzeniem, znalazł się w czołówce podkarpackich samorządowców. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni powiatowi byli niemal jednogłośni wyrażając zgodę na podwyżkę pensji Józefa Kardysia, starosty powiatowego. Szef powiatu będzie zarabiał o kilka tysięcy złotych więcej.

O nowej, wyższej pensji starosty Kardysia, radni powiatowi rozmawiali podczas środowej (24 listopada) komisji finansów. Propozycję kwoty, jaka miałaby co miesiąc trafiać na konto starosty, przedstawił Mieczysław Burek.

Przewodniczący Rady Powiatu Kolbuszowskiego uznał, że staroście należy dołożyć jeszcze 20 proc., jako rekompensatę. Trzy lata temu, decyzją PiS o tyle właśnie cięto wynagrodzenia samorządowców. Szczegółowo pisaliśmy na ten temat w materiale: Starosta Józef Kardyś będzie zarabiał ponad 19 tys. zł miesięcznie?

Tyle wyniesie podwyżka starosty kolbuszowskiego

Podczas czwartkowej sesji (25 listopada) żaden z radnych, nie licząc Mieczysława Burka, nie zabrał głosu przy punkcie dotyczącym wynagrodzenia starosty Kardysia. Za podwyżką z 10 445 zł a 19 500 zł miesięcznie (są to kwoty brutto) zagłosowało 15 obecnych na sesji radnych. Dwie osoby wstrzymały się od głosu - Marian Hopek i Lucjan Wilk. 

Nowe wynagrodzenie ma obowiązywać z datą wsteczną - od 1 sierpnia 2021 roku. Starosta otrzyma więc wyrównanie. 

Tak głosowali radni powiatowi


Źródło: Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej

Józef Kardyś pobiera też emeryturę

Przypomnijmy, że w listopadzie 2018 roku starosta Kardyś chcąc uzyskać uprawnienia emerytalne, złożył jednodniową rezygnację, po czym ponownie został wybrany na stanowisko szefa powiatu. Tym samym otrzymuje on zarówno wynagrodzenie jak i świadczenia emerytalne.

Dochody starosty Józefa Kardysia na przestrzeni lat 

Rok 2020

  • 132 993,90 zł - zatrudnienie w starostwie 
  • 50 950,25 zł - emerytura

Rok 2019

  • 184 725,74 zł - dochód (brak informacji czy jest to tylko wynagrodzenie za pracę w starostwie, czy także w tym emerytura)

Rok 2018

  • 250 909,43 - zatrudnienie w starostwie

Rok 2017

  • 160 306,30 zł - zatrudnienie w starostwie

Rok 2016

  • 160 273,30 zł - zatrudnienie w starostwie 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy