Reklama

Starosta: - Albo jest afera, albo nie

Opublikowano:
Autor:

Starosta: - Albo jest afera, albo nie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zarząd Powiat Kolbuszowskiego otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za 2016 rok. Dlaczego jeden z radnych wstrzymał się jednak od głosowania, i co z tym ma wspólnego Centralne Biuro Antykorupcyjne?

Nie stwierdzono, nie złapano
Wykonanie budżetu w minionym roku pozytywnie oceniła komisja rewizyjna, która to właśnie skierowała do RIO wniosek o udzielenie absolutorium. - Po rozpatrzeniu i analizie komisja pozytywnie oceniając wykonanie budżetu za 2016 rok, stwierdziła, że zarząd powiatu, wykonując budżet, kierował się kryterium celowości i gospodarności, zyskując wysokie efekty realizacji zadań – powiedział Krzysztof Sochacki, przewodniczący komisji rewizyjnej.

Ostatecznie, poparcie dla polityki budżetowej prowadzonej przez Zarząd Powiatu wyraziło 17 samorządowców. Jeden z radnych wstrzymał się od udziału w głosowaniu. Za udzielone absolutorium posypały się podziękowania: dla zarządu, wicestarosty, pani skarbnik, sekretarza powiatu i oczywiście radnych. - Pracuje się nam bardzo dobrze. Nieraz jest tam jakieś małe wypominanie i niewyjaśnione sytuacje, ale staramy się to wszystko jakoś godzić, żeby każdy zrozumiał – mówił tuż po głosowaniu Józef Kardyś. Starosta nie pozostawił bez komentarza fakt, że jeden z samorządowców wstrzymał się od głosu. - Tutaj było czytane w opiniach: nie stwierdzono istotnych różnic, nie stwierdzono przekroczeń, nie stwierdzono... Nie złapano nas nigdzie, żebyśmy popełnili jakiś błąd w wykonaniu budżetu. Jednak do wszystkich to nie dotarło. Ale może za rok, może w przyszłej kadencji dotrze do tej osoby – powiedział szef powiatu.

Więcej w 24 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE