Reklama

Ścieki będą dwa razy droższe

Opublikowano:
Autor:

Ścieki będą dwa razy droższe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ciągu najbliższych lat cena odbioru ścieków wzrośnie niemal dwukrotnie – tak wynika z prognozy opłat, jaką zatwierdzili kolbuszowscy radni. Jeszcze większych podwyżek mogą się spodziewać właściciele kolbuszowskich firm.

Kolbuszowscy samorządowcy nie mieli zbyt łatwego zadania podczas ostatniej sesji (25 lipca). Radni musieli podjąć decyzję, czy gmina ma iść w rozbudowę kanalizacji. Niby sprawa oczywista, jednak było pewne „ale”. Sięgnięcie po unijne pieniądze oznacza bowiem podwyżkę opłat za odbiór ścieków.

Pięć wariantów
Jeszcze przed podjęciem decyzji władze miasta przypomniały radnym o zasadach, jakie obowiązują przy staraniu się o unijne pieniądze. Mówiąc w skrócie: zanieczyszczający płaci. Oznacza to, że do ceny odbioru ścieków wliczona zostanie opłata amortyzacyjna i koszty części inwestycji. - Czyli i tak źle i tak niedobrze – skomentował jeden z kolbuszowskich radnych.

Więcej w 31 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE