Reklama

Rzeszowska pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku tylko duchowna

Opublikowano: czw, 16 lip 2020 13:38
Autor:

Rzeszowska pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku tylko duchowna  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tradycyjnie już w dniach 4-13 sierpnia roku wyruszy z Rzeszowa ku Jasnej Górze piesza pielgrzymka.

- Uczynimy to po raz 43. niosąc pomoc Kościołowi, Ojcu Świętemu i Ojczyźnie. W tym roku hasłem przewodnim będą słowa: Niewiasto Eucharystii ucz świętowania. Nawiązują one do przeżywanego w kościele roku duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii. W ramach spotkań, konferencji, katechez, homilii i nabożeństw będziemy odkrywali piękno i bogactwo mszy świętej, w której jako pielgrzymi do nieba uczestniczymy na życiowym szlaku - czytamy na stronie pielgrzymka.rzeszow.pl.

            Po spotkaniu kierownictwa pielgrzymki podjęto decyzję, by w ramach podtrzymania ciągłości pielgrzymki na szlak wyruszyli tylko i wyłącznie wyznaczeni kapłani. Poniosą oni na Jasną Górę intencje wszystkich wiernych. Przejdą pątniczy szlak w ciszy, z modlitwą i z krzyżem w ręku.

- Mamy świadomość, że wielu stałych pielgrzymów nie wyobraża sobie sierpnia bez fizycznego wyruszenia w drogę na Jasną Górę. Przyjmijmy jednak te decyzję w duchu posłuszeństwa kościołowi, ofiarując to nasze pragnienie we wszystkich intencjach, jakie nosimy w sercu - piszą kierownicy pielgrzymki.

Aby zostać duchowym pielgrzymem, trzeba zapisać się przez formularz dostępny na  stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl do swojej grupy pielgrzymkowej. Każdy otrzyma Kartę Duchowego Pielgrzyma od księdza Przewodnika danej grupy. Duchowe uczestnictwo w pielgrzymce polega na wypełnianiu, stosownie do możliwości choćby niektórych pielgrzymkowych praktyk religijnych (np. uczestnictwo we mszy św., odmówienie cząstki różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia, odprawienie Drogi Krzyżowej) oraz ofiarowaniu swych trudów w tych intencjach, w jakich odbywa się pielgrzymka. Pomocą w duchowym pielgrzymowaniu będą audycje i transmisje w Katolickim Radiu VIA oraz diecezjalny profil na Facebooku, który codziennie będzie informował o przebytych odcinkach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE