Reklama

Reklama

RZESZÓW: Marsz równości odbędzie się legalnie!

Opublikowano: 9 czerwca 2019 21:18
Autor:

RZESZÓW: Marsz równości odbędzie się legalnie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tadeusz Ferenc, burmistrz miasta Rzeszowa, nie wydał pozwolenia na organizacje Marszu Wolności. Sąd Okręgowy w Rzeszowie uchylił jednak decyzję burmistrza.

Prezydent miasta, Tadeusz Ferenc, tłumacząc się kwestiami bezpieczeństwa i organizacją Europejskiego Stadionu Kulturalnego w Rzeszowie, przekazał mieszkańcom, że nie wyraża zgody na organizację kolejnego marszu środowisk LGBT. Przypomnijmy: LGBT jest ruchem wspierającym równouprawnienie i akceptację odmiennej orientacji seksualnej niż heteroseksualna i zaburzeń tożsamości płciowej.

Od decyzji Ferenca odwołał się organizator Marszu Równości. Przyłączył się do niego Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie uchylił zakaz Tadeusza Ferenca, dotyczący zakazu organizacji marszu wolności. 

Marsz zaplanowany jest na 22 czerwca. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Zdzisław T.

  Tolerujemy gejów i lesbijki, ale nie gloryfikujmy! Niech sobie będą ale czemu mamy patrzeć na ich paradę. Panie Prezydencie Ferenc, nie zgadzaj sie! Chyba Pan jest szefem miasta.

 • 2 lata temu | ocena +5 / -0

  BłedyZniechę

  Burmistrza to macie w klb i sanoku. W rzeszowie urzęduje prezydent