Reklama

Rozkopana Kolbuszowa, czyli inwestycje w toku. Sprawdź, gdzie trwają, a gdzie niebawem się rozpoczną prace

Opublikowano:
Autor:

Rozkopana Kolbuszowa, czyli inwestycje w toku. Sprawdź, gdzie trwają, a gdzie niebawem się rozpoczną prace  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do końca zbliżają się roboty związane z rozbudową ul. Piaskowej w Kolbuszowej i ul. Nad Nilem w Kolbuszowej Dolnej. Na ten rok zaplanowana została również modernizacja ul. Jesionowej.

 

300 tys. zł kosztowała modernizacja drogi na ul. Piaskowej. Rozbudowano odcinek o długości 300 metrów. W zakres prac wchodziły roboty przygotowawcze i roboty ziemne. Zrobione zostało odwodnienie i wykonanie konstrukcji podbudowy i nawierzchni z betonu asfaltowego. Zadbano o roboty wykończeniowe i zabezpieczenie infrastruktury podziemnej.

Prace trwają 

Na ul. Nad Nilem przebudowa obejmuje odcinek o długości 335 m. Gmina z budżetu zapłaci za to ponad 230 tys. zł. W ramach zadania dokonano rozbiórki płyt drogowych i przeprowadzono roboty ziemne. Wykonano tam konstrukcję podbudowy z kruszyw łamanych oraz nawierzchnię z betonu asfaltowego.

Trwają prace przy rozbudowie drogi Kolbuszowa Górna - Wojków Dolny. Zakres prac obejmuje przebudowę sieci wodociągowej i gazowej na odcinku 500 m. Do końca lipca potrwają roboty budowlane prowadzone przy kościele w miejscowości Widełka. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w sołectwie Widełka wykonano jezdnię manewrową oraz część miejsc postojowych. Obecnie prace obejmują powstanie nowych miejsc postojowych wraz z placem manewrowym i elementami zieleni. Jak dowiadujemy się od przedstawicieli kolbuszowskiego magistratu, przewidziana jest również budowa chodnika i budowa odcinka kanalizacji deszczowej. Będzie to kosztować ponad 210 tys. zł.

Już niedługo

W trakcie budowy są trzy drogi gminne w Kolbuszowej. Pierwsza z nich to 189-metrowy odcinek na ul. Wrzosowej. Kolejny trakt, który zostanie przebudowany, ma długość 87 metrów i znajduje się na ul. Klonowej. W planach jest także budowa na ul. Rolnika, ekipa zadba o odcinek o dł. 200 m.

Planowany termin zakończenia przedsięwzięcia to początek września. Wartość całego zadania stanowi wydatek prawie 690 tys. zł. Część kosztów inwestycji zostanie pokryta z promesy, którą gmina Kolbuszowa otrzymała na odbudowę zniszczonych dróg i kanalizacji w wysokości 700 tys. zł.

W tym roku rozpoczną się również prace przy przebudowie ul. Jesionowej w Kolbuszowej oraz utwardzeniu placu wraz z przebudową drogi wewnętrznej przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej. Na ul. Jesionowej nastąpi rozbiórka istniejącej nawierzchni żwirowej i wykonanie drogi asfaltowej o szerokości 5 m. Zakres robót na placu oraz drodze wewnętrznej przy publicznej bibliotece uwzględnia m.in. przebudowę kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej. Zostanie również zabezpieczona sieć teletechniczna i energetyczna. Ekipa budowlana zadba również o przebudowę oświetlenia ulicznego oraz wykonanie nowej podbudowy i ułożenie kostki brukowej. Pracownicy urzędu przypominają, że ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy tych zadań. Zakończenie prac zaplanowane jest na początek listopada.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE