Reklama

Rozbudowa coraz bliżej

Opublikowano:
Autor:

Rozbudowa coraz bliżej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dziewięć firm wystartowało w przetargu na rozbudowę ulicy Jana Pawła II. Inwestycja ma być gotowa do końca września.

Pełna modernizacja ulicy Jana Pawła II to jedno z ważniejszych zadań, które samorząd zaplanował na ten rok. Efekt końcowy z pewnością ułatwi życie kierowcom i mieszkańcom osiedla, jednak w trakcie prac kolbuszowianie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Zakres prac
W ramach rozbudowy, której łączny koszt ma zamknąć się w kwocie prawie 1,9 mln zł, zostanie przebudowana infrastruktura podziemna – gazownicza i energetyczna. W dalszej kolejności rozpoczną się roboty nawierzchniowe. Na odcinku ponad 800 metrów pojawi się nowy asfalt. Przebudowy doczekają się cztery skrzyżowania oraz istniejące zjazdy. Co ważne, zbudowane zostaną też nowe zjazdy m.in. przy skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Obrońców Pokoju, gdzie dodatkowy pas ma ułatwić kierowcom skręcanie w prawo. Oprócz tego, pojawi się nowe oświetlenie uliczne, obustronny chodnik oraz dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Kolbuszowian mieszkających na osiedlu najbardziej ucieszy jednak plan dodatkowych miejsc parkingowych. Blisko sto miejsc na powstać w rejonie bloków i liceum ogólnokształcącego. – Zdecydowanie poprawi się i bezpieczeństwo i estetyka – tak planowaną rozbudowę ocenia Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Dziewięć ofert
15 lutego gmina ogłosiła przetarg na to zadanie. Zainteresowane firmy mogły zgłaszać swoje oferty do 1 marca. – Wpłynęło w sumie dziewięć ofert, ale na razie nie mogę powiedzieć, kto wygrał, bo nie podpisaliśmy umowy – poinformował na ostatniej sesji (2 marca) Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. Najdroższą ofertę przedstawił Budimex S.A. z Trzebowniska, który wycenił prace na ponad 2,6 mln zł, najtańszą zaś Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa (niecałe 1,8 mln zł). – Ta firma realizowała wiele inwestycji drogowych na terenie naszej gminy. Jest to firma sprawdzona, więc jeżeli przetarg zostałby rozstrzygnięty i okazałoby się, że to właśnie ta firma wygra, to będziemy spokojni o realizację – zapewnił burmistrz. Przy wyborze wykonawcy komisja będzie brała pod uwagę nie tylko cenę, ale i długość okresu gwarancji. 

Więcej w 10 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE