Biurze Rzeczy Znalezionych Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej to miejsce, do którego trafią różne przedmioty znalezione na terenie powiatu. Zgodnie z prawem znajdując cudzą rzecz, mamy obowiązek ją oddać - o ile wiemy do kogo należy.
Co jednak, gdy w nasze ręce trafił np. pierścionek znaleziony na ulicy? Wówczas musimy go oddać do Biura Rzeczy Znalezionych Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej.
- W przypadku znalezienia rzeczy w miejscu użyteczności publicznej, np. w galerii handlowej, na dworcu, w autobusie czy pociągu, powinniśmy udać się do zarządcy obiektu. On ma obowiązek przechowywać ją trzy dni, a potem przekazać staroście - wyjaśniają policjanci.
Znalezione przedmioty w starostwie czekają dwa lata na swojego właściciela. Jeżeli okaże się, że np. oddany tam rower jest nasz, możemy go odebrać po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego prawo własności lub dysponowania rzeczą.
- W przypadku braku takiego dokumentu, po określeniu wyglądu rzeczy i podaniu cech charakterystycznych świadczących, że rzecz znaleziona jest własnością osoby zgłaszającej po odbiór - informuje starostwo.
Jeśli natomiast w ciągu dwóch lat właściciel roweru nie odbierze zguby, wówczas otrzyma go uczciwy znalazca.
Często zamiast do starostwa, znalezione przedmioty zanosimy na policję. Jak informują mundurowi:
- Jedynymi znalezionymi dokumentami, jakie powinniśmy przynieść do najbliższej jednostki policji, zgodnie z obowiązującymi przepisami są: dowód osobisty oraz paszport. Ponadto na policję niezwłocznie oddajemy znalezione przedmioty, których posiadanie wymaga pozwolenia, w szczególności: broń, amunicję czy materiały wybuchowe. Pamiętajmy, że w sytuacji kiedy oddanie tych rzeczy wiązałoby się z zagrożeniem dla naszego życia lub zdrowia wystarczy, że powiadomimy o miejscu, w którym te rzeczy się znajdują.
Z biurem rzeczy znalezionych w Kolbuszowej można skontaktować się pod numerem 17 744 57 62.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.