Reklama

Rok szkolny w powiecie kolbuszowskim. Sprawdź nowe zasady

Opublikowano:
Autor:

Rok szkolny w powiecie kolbuszowskim. Sprawdź nowe zasady - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak sytuacja przedstawia się w poszczególnych gminach w naszym powiecie?

Gmina Raniżów:

Jak poinformował Jan Tęcza, pracownik gminy Raniżów, raniżowskie szkoły maseczki mają otrzymać z przydziału. Jak podkreślił nasz rozmówca, uczniowie nie muszą cały czas nosić maseczek, ale muszą być one na wyposażeniu szkół. Bowiem mogą być sytuacje, gdzie może pojawić się potrzeba założenia przez ucznia maseczki ochronnej, chociażby przy wizycie u higienistki szkolnej. Gmina Raniżów otrzymała około dwóch tysięcy maseczek ochronnych. Jak mówi Jan Tęcza, są to jednorazowe maski i jest to przysłowiowa kropla w morzu potrzeb.

Gmina przymierza się również, aby zakupić przyłbice dla nauczycieli i pracowników szkół. Ceny przyłbic jednak mogą przerażać, bowiem koszt jednej, która przydatna byłaby w szkole, przekracza nawet 25 zł za sztukę. W środki dezynfekcyjne gmina jest zaopatrzona i tu problem jest najmniejszy. Szkoły składały również zamówienia do Ministerstwa Zdrowia, jeżeli chodzi o maseczki i środki do dezynfekcji.

 

Gmina Dzikowiec:

Jak informuje Małgorzata Szczęch, dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Dzikowcu, gmina otrzymała ponad 3,5 tysiąca maseczek ochronnych oraz środki do dezynfekcji, które zostaną rozdysponowane do poszczególnych placówek. Ponadto szkoły mają zadbać o dystans pomiędzy uczniami w klasach czy na przerwach.

 

Gmina Cmolas:

Jak podkreślił Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, zgodnie z wypowiedzią ministra nie ma takiej potrzeby, aby wszyscy pracownicy i uczniowie szkoły nosili przyłbice czy maseczki. Jak zaznaczył szef cmolaskiej gminy, wszystkie szkoły są przygotowane, zdezynfekowane i czekają na swoich uczniów. Nasz rozmówca zaznacza również, że do 1 września wszystko się może jeszcze zmienić, a rozporządzenia mogą również ulec zmianie.

 

Gmina Kolbuszowa:

Jak poinformował Ireneusz Kogut, inspektor ds. oświaty w kolbuszowskim magistracie, każda ze szkół otrzyma przydział maseczek i środków do dezynfekcji dla swoich uczniów i pracowników. Jak podkreśla inspektor Kogut, gmina będzie stosować się do wszelkich rozporządzeń.

 

Gmina Majdan Królewski:

Jak poinformowała Janina Wójtowicz, zastępca wójta gminy Majdan Królewski, nie ma obowiązku, żeby dzieci nosiły przyłbice czy maseczki w szkołach. Nasza rozmówczyni nadmieniła, że uczniowie i opiekunowie będą mieli obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas przejazdu do szkół autobusami. Reszta decyzji leży po stronie dyrektorów szkół w uzgodnieniu z organem prowadzącym, czyli z gminą. Szkoły są wyposażone w maseczki i środki do dezynfekcji.

 

Gmina Niwiska:

Elżbieta Wróbel, szefowa gminy Niwiska, przyłbice ochronne już zamówiła. Na razie tylko kilka sztuk, aby sprawdzić ich wykonanie, i to czy się sprawdzą u dzieci. Jeżeli nie będzie do nich żadnych zastrzeżeń, wówczas zamówi je dla nauczycieli i uczniów od klasy 1 do 8.

Jak mówi, dodatkowo złożyła zamówienie w ministerstwie na środki ochrony dla szkół - maseczki, które dzieci będą musiały nosić w trakcie przerwy oraz płyny dezynfekujące.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE