Reklama

Rodzice nie płacą alimentów na dzieci. Ile zalega rekordzista z gminy Kolbuszowa?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Rodzice nie płacą alimentów na dzieci. Ile zalega rekordzista z gminy Kolbuszowa? - Zdjęcie główne

Mimo obowiązku, rodzice nie płacą pieniędzy na swoje dzieci. | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uchylają się od płacenia, a długi rosną. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolbuszowej poinformowały o dłużnikach alimentacyjnych, którzy nie płacą zasądzonych alimentów. Ilu ich jest? Ile zalegają?

Na terenie gminy Kolbuszowa jest 87 dłużników alimentacyjnych, z kolei spoza gminy jest 22 osoby.  Zadłużenie z tytułu wypłacanego świadczenia z funduszu alimentacyjnego na koniec czerwca wyniosło 3 120 959,30 zł (bez odsetek) i 4 699 269,44 zł (z odsetkami).

Zadłużenie "rekordzisty", który nie płaci alimentów, wynosi 151 009,98 zł bez odsetek i 241 065,54 zł z odsetkami (dane na koniec czerwca 2022 roku). Do zadłużenia z tytułu wypłaty dłużnik posiada zadłużenie z tytułu wypłaty zaliczki alimentacyjnej: 7.560,00 zł.

Z terenu gminy 62 osoby otrzymują świadczenie w ramach funduszu alimentacyjnego. W 2021 roku wypłacono łącznie w ramach funduszu alimentacyjnego 285 821,36 zł. W tym samym roku dłużnicy alimentacyjni dokonali zwrotu z tytułu świadczeń wypłaconych w ramach funduszu alimentacyjnego w kwocie 127 093,46 zł. 

MGOPS skierował prawie 50 zawiadomień do Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej. Dotyczyły one zawiadomień po przyznanym świadczeniu oraz o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Z kolei do kolbuszowskiego starostwa od początku 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku skierowano trzy wnioski o odebranie prawa jazdy dłużnikowi alimentacyjnemu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy