Reklama

ROD „PREFABET” uczestnkiem konferencji na temat roli i znaczenia ogrodów działkowych

Opublikowano: czw, 18 kwi 2019 08:15
Autor:

ROD „PREFABET” uczestnkiem konferencji na temat roli i znaczenia ogrodów działkowych   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Spotkanie zgromadziło przedstawicieli rodzinnych ogrodów działkowych z całego województwa. O roli i znaczeniu ogrodów działkowych w miastach rozmawiano podczas konferencji, która odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie 11 kwietnia.

Rodzinne ogrody działkowe odgrywają ważną rolę w życiu mieszkańców miasta, stając się nie tylko miejscem aktywnego wypoczynku i rekreacji dla działkowców i członków ich rodzin, ale także oazą nieskażonej przyrody. Warto zaznaczyć, iż działkowcy coraz aktywniej włączają się w życie lokalnych wspólnot, organizując wiele imprez, spotkań i pokazów. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu, chętnych na korzystanie z tych atrakcji nie brakuje, bo przecież każdy z nas lubi spędzać czas w otoczeniu kwiatów i zieleni, których tak bardzo mieszkańcom miasta brakuje. Ogrody działkowe jako miejsca wkomponowane w układ architektoniczny wielu miast, nie stoją na przeszkodzie w ich rozwoju, gdyż harmonijne współżycie ogrodów i infrastruktury miejskiej sprawdza się w wielu przypadkach – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Wojewoda odczytała również list skierowany do uczestników spotkania przez Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego.

Swoją reprezentację w osobie Andrzeja Chmielowskiego Prezesa Rodzinnego Ogrodu Działkowego „PREFABET” miała też Kolbuszowa.

Prezes ROD „PREFABET” był również jednym z prelegentów konferencji, na której przedstawił działalność ogrodu i współpracy ROD z Urzędem Gminy Kolbuszowa w ramach wspólnej realizacji innowacyjnego projektu pt. „Dzieci uczą się ogrodnictwa”. Projekt zyskał szeroką akceptację zaproszonych gości oraz prezydentów miast z woj. Podkarpackiego (Łańcut, Dębica, Tarnobrzeg).

Łącznie na terenie województwa podkarpackiego funkcjonuje 161 rodzinnych ogrodów działkowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Ogrodowe Polski Związek Działkowców, które zajmują powierzchnię ogólną 1307,4552 ha.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.