Reklama

Raniżowski samorząd przymierza się do utworzenia samorządowego żłobka. Jakie są szanse na otwarcie placówki?

Opublikowano: śr, 6 lut 2019 09:29
Autor:

Raniżowski samorząd przymierza się do utworzenia samorządowego żłobka. Jakie są szanse na otwarcie placówki? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Marek Margański, sekretarz gminy Raniżów, poinformował podczas ostatniej sesji o wniosku złożonym przez urząd gminy. - W ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, został złożony wniosek pod nazwą "Żłobek samorządowy w Raniżowie" - powiedział sekretarz Margański.

 W podstawówce

Placówka ma zostać utworzona w budynku szkoły podstawowej przy ul. Grunwaldzkiej w Raniżowie. Jak wyjaśnił sekretarz, w ramach złożonego wniosku zaplanowano roboty budowlane i wykończeniowe pomieszczeń przeznaczonych na żłobek oraz wyposażenie jego pomieszczeń, w tym wyposażenie kuchni i doposażenie placu zbaw.

Szacuje się, że utworzenie żłobka będzie kosztować 436 tys. 673 zł, z czego dofinansowanie ma wynieść ponad 349 tys. zł, a wkład własny gminy - 87,3 tys.  zł.

 

13 dzieci

Do informacji przedstawionych przez urzędnika odniosła się podczas obrad Barbara Miazga, radna z Raniżowa. - Chciałabym zapytać, dla ilu dzieci będzie w tym żłobku miejsce? - zapytała.

Małgorzata Puzio, skarbnik gminy, wyjaśniła, że żłobek ma  zostać utworzony planowo dla 13 dzieci.

Ciekaw szczegółów dotyczących placówki był również Jan Puzio, przewodniczący rady gminy Raniżów. - Miałbym takie jedno pytanie w temacie żłobka, bo z tego co wiem, to planowany jest również drugi nabór na żłobki w tym roku i  z tego co słyszałem, będzie tam można wnioskować o znacznie większą kwotę - stwierdził szef rady. - Pytanie, czy państwo macie na ten temat jakąś wiedzę? I jak zachowamy się w sytuacji, gdy uda nam się dostać to mniejsze dofinansowanie? Bo tamto dofinansowanie na większą kwotę oznaczałoby, że można byłoby lepiej ten żłobek wyposażyć i na pewno placówka byłaby też większa - wyjaśnił radny Puzio.

 Więcej w aktualnym numerze Korso

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.