Reklama

Raniżów. Znamy już decyzję sądu w sprawie nastolatka, który groził ekspedientce nożem

Opublikowano:
Autor:

Raniżów. Znamy już decyzję sądu w sprawie nastolatka, który groził ekspedientce nożem  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przypomnijmy, że w ujęciu młodego mężczyzny wziął udział policjant poza służbą.

- Decyzją sądu młody mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. W sprawie trwają dalsze czynności - wyjaśnia Jolanta Skubisz-Tęcza z KPP w Kolbuszowej. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. To 18-letni mieszkaniec Raniżowa. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż, którym groził ekspedientkom. Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów w tej sprawie prokurator przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju i zmuszania funkcjonariusza z użyciem groźby do odstąpienia od wykonywanych czynności.

 Przypomnijmy, że 5 sierpnia zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu i trzymając w ręce nóż z około 20-centymetrowym ostrzem, zażądał od kasjerki pieniędzy. - Kobieta nie wykonała polecenia. Swoim zachowaniem sprawca zwrócił uwagę klientów przebywających w sklepie - relacjonuje prokurator Kwiatkowska-Brandys. - Prawdopodobnie młody mężczyzna się speszył i zaczął uciekać - dodaje.

  Sprawca został ujęty po dłuższym pościgu przez funkcjonariusza policji z Kolbuszowej, który w chwili zdarzenia, będąc poza służbą, był klientem sklepu. - Przed zatrzymaniem młody mężczyzna groził policjantowi zabójstwem i przy użyciu noża próbował zmusić go do odstąpienia od zatrzymania - mówi szefowa prokuratury. Jak się okazuje, policjantowi pomagali też inni klienci sklepu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE