Reklama

Reklama

Raniżów. Duże zmiany w budżecie na 2018 rok

Opublikowano: pon, 12 lut 2018 20:30
Autor:

Raniżów. Duże zmiany w budżecie na 2018 rok - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na co przeznaczyć prawie milion złotych z budżetu gminy? Swoje propozycje przedstawił jeden z radnych. I choć jego wnioski poparła większość, z taką decyzją nie godzi się wójt i reszta radnych.

Reklama

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Raniżów (18 stycznia) samorządowcy uchwalili budżet gminy. Głosowanie nad uchwałą nie było jednak formalnością.

Pomysł na to, jak wykorzystać prawie milion złotych "odzyskanych" z dróg powiatowych, przedstawił Jan Puzio, radny z Raniżowa. Samorządowiec zaproponował, aby pieniądze, które pierwotnie zaplanowano przekazać na budowę chodników, przesunąć na drogi gminne w poszczególnych miejscowościach.

150 tys. zł miałoby trafić do Porąb Wolskich na drogę obok sklepu oraz drogę relacji Poręby - Stece. Kolejne 50 tys. zł miałoby zostać przeznaczone na drogę za szkołą w Zielonce. Zyskać miałyby także na tym podziale Korczowiska, do których miałoby trafić 100 tys. zł.

65 tys. zł popłynąć miałoby także do Staniszewskiego (15 tys. zł na drogę za szkołą w stronę lasu i 50 tys. zł na modernizację drogi na Bukowinie), a w sumie 150 tys. zł do Mazurów (50 tys. zł na drogę relacji Mazury - Olszowe od krzyżówki za mostem i 100 tys. zł na drogę od kościoła).

Pieniądze miałyby trafić także do Raniżowa: 290 tys. zł - dodatkowo  na ul. Kasztanową, 100 tys. zł na ul. Krakowską w Raniżowie oraz 35 tys. zł na drogę na Plackówce w Raniżowie. Radny zaproponował też, aby 20 tys. zł przeznaczyć na progi zwalniające na drogach gminnych. Na tym jednak propozycje zmian w budżecie się nie zakończyły.

Samorządowiec Puzio wnioskował też za tym, aby odebrać wójtowi zapisane w uchwale budżetowej uprawnienia.

Więcej w aktualnym wydaniu Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    Korański

    Brawo Puzio tak trzymać

  • 4 lata temu | ocena +2 / -1

    mieszkaniec

    Bardzo mądre i przemyslane propozycje z troską o rozwoj calej Gminy. Brawo dla Radnego Jana Puzio!!!! a ten wójt Gradziel to za co pieniadze bierze ze nic nie mysli ??? patrzy tylko sklocić wszystkich i zabiega o podwýżkę dla siebie.