Reklama

Urząd miejski odpowiada radnemu w sprawie przebudowy wjazdu do szkoły nr 1 w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Urząd miejski odpowiada radnemu w sprawie przebudowy wjazdu do szkoły nr 1 w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Radny interweniuje w sprawie przebudowy skrzyżowania w Kolbuszowej. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wjazd do szkoły numer 1 w Kolbuszowej znajduje się zaraz przy ruchliwej drodze krajowej numer 9. Radny Michał Karkut podjął interwencję w tej sprawie. Co na to urząd?

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia do urzędu miejskiego trafiła interpelacja w sprawie przebudowy skrzyżowania przy jedynce.

Wjazd i wyjazd na parking szkolny jest dość problematyczny. - Zator robi się głównie rano, gdy odwozimy dzieciaki do szkoły. Można to poprawić. Idealnie byłoby zrobić wjazd i oddzielny wyjazd, lecz to wiązałoby się ze zmniejszeniem liczby miejsc postojowych i tego rozwiązania nie popiera dyrekcja placówki. Musimy zmodyfikować to, co mamy teraz.  Zostało to już omówione z dyrekcją szkoły - zaznacza autor pisma.

Radny Michał Karkut z Kolbuszowej Górnej chce zmian w skrzyżowaniu ulic Parkowej i Kościuszki w Kolbuszowej. Adresatem pisma jest burmistrz Jan Zuba. 

- Zjeżdżając z drogi krajowej w celu wjazdu na parking przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej, przejeżdża się przez deptak i ścieżkę rowerową, co jest wyjątkowo niefortunne, ale i może stwarzać zagrożenie dla rowerzystów i przechodniów poruszających się ul. Parkową

- informuje samorządowiec. Radny podkreśla również, że wyjazd z parkingu i próba włączenia się pojazdów do ruchu na drodze krajowej numer 9 w kierunku Kolbuszowej Dolnej powoduje, że wjeżdża się bezpośrednio na przejście dla pieszych, co zdaniem Michała Karkuta, także nie jest dobrym rozwiązaniem. 

- W związku z powyższym proponuję przebudowę zjazdu z drogi krajowej na teren parkingu szkolnego i przesunięcie go kilkanaście metrów w kierunku ronda, z wykorzystaniem działki gminnej

- dodaje. Radny zaznacza, że również przy wyjeździe z terenu parkingu powinien zostać ustawiony znak C-2, nakazujący skręt w prawo. 

Urzędnicy odpowiadają 

Urząd Miejski w Kolbuszowej odpowiedział na interpelację radnego Michała Karkuta. Magistrat po przeanalizowaniu sprawy opisanej przez samorządowca uznał, że dotyczy to przebudowy drogi krajowej numer dziewięć. 
- Zgodnie z treścią ustawy kodeksu postępowania administracyjnego, jeżeli organ administracji publicznej do którego podanie wniesiono jest niewłaściwy w sprawie niezwłocznie przekazuje do organu właściwego zawiadamiając wnoszącego podanie - napisała Dorota Borkowska-Lehmann, kierownik referatu gospodarki komunalnej, dróg i transportu z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

Oznacza to, że pismo radnego Michała Karkuta, zostało przekazane do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Tam interpelacja zostanie przeanalizowana i podjęta zostanie decyzja co do przebudowy skrzyżowania ulic Parkowej i Kościuszki. Do tematu będziemy wracać. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy