Reklama

Reklama

Radni z Kolbuszowej wnioskują do GDDKiA o zwiększenie prędkości na odcinkowym pomiarze prędkości w Kolbuszowej Górnej

Opublikowano: pt, 2 mar 2018 08:26
Autor:

Radni z Kolbuszowej wnioskują do GDDKiA o zwiększenie prędkości na odcinkowym pomiarze prędkości w Kolbuszowej Górnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Piotr Panek nie ustępuje. Najmłodszy samorządowiec wystąpił z wnioskiem, aby rada miejska skierowała pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o możliwość zwiększenia prędkości na odcinku kontrolnym w Kolbuszowej Górnej z 50 do 70 km/h. Co istotne, większość radnych była "za".

Reklama

Wniosek formalny, który radny przedstawił na ostatniej sesji (22 lutego), poruszył zebranych. Samorządowiec z Kolbuszowej Dolnej po raz kolejny podkreślił, że powstanie chodnika również po drugiej stronie drogi w Kolbuszowej Górnej znacznie wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców wioski. Zwiększenie prędkości na odcinku kontrolnym z 50 km/h do 70 km/h, jego zdaniem, nie powinno więc zagrażać pieszym.


Prędkość czy bezpieczeństwo?
Wniosek Panka podzielił radnych. Słów poparcia dla jego propozycji nie szczędził Julian Kłoda. Zupełnie innego zdania był Jan Fryc, przedstawiciel Kolbuszowej Górnej.

- Z tego, co się rozeznałem, w ciągu 20 lat na tej drodze zginęło prawdopodobnie 50 osób. Ale dla panów widzę ważniejsza jest prędkość, a nie bezpieczeństwo ludzi - mówił rozemocjonowany samorządowiec.


Umowa z mieszkańcami
Burmistrz Kolbuszowej przypomniał, że już w ubiegłym roku na zebraniu wiejskim w Kolbuszowej Górnej wypłynął temat zwiększenia obowiązującej prędkości na odcinku kontrolnym. Zdania wśród mieszkańców były podzielone.

- Umówiliśmy się, że jeśli mieszkańcy zbiorą podpisy, że są za podniesieniem prędkości, to my taki wniosek przekażemy dalej - zaznaczył Jan Zuba.

 

Sześć na tak
Jak każdy wniosek formalny, także i ten przedstawiony przez Piotra Panka musiał zostać poddany pod głosowanie radnych. I chociaż Józef Fryc, wiceprzewodniczący rady, proponował, aby sprawą najpierw zajęła się komisja finansowa, samorządowiec z Dolnej nie odpuszczał.

- Zgłaszam wniosek formalny o zwrócenie się, jako Rada Miejska Gminy Kolbuszowa do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych w celu zwiększenia prędkości w obszarze obowiązywania odcinkowego pomiaru prędkości w Kolbuszowej Górnej do 70 km/h - powiedział stanowczo Piotr Panek.

Sześciu radnych poparło jego wniosek. Czterech było przeciwnych, a dwóch wstrzymało się od głosu. - Wniosek uzyskał poparcie, w związku z tym takie pismo zostanie przygotowane i wysłane do dyrekcji - oznajmił Krzysztof Wilk, przewodniczący rady.

Więcej w aktualnym Korso

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  SP45

  Czemu los Nas karze takimi ******** u koryta ? Mają 50 ale chcą 70 i to prędkości średniej ! to jest prawie półtora razy większa prędkość i dwa razy większa energia do wyhamowania ! podniesienie do 60 km/h nie wystarczy? przecież wszyscy chcą w miarę bezpiecznie żyć...

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  qwe

  Teraz są chodniki po obu stronach drogi a 20 lat temu nie było

 • 4 lata temu | ocena +0 / -1

  gosc 12345

  pytanie zasadnicze , ile było kolizji i wypadków na tym odcinku po wprowadzeniu ograniczeń, ile rannych i zabitych? tu chodzi o ludzkie życie!! które wielu kierowców ma po prostu w d..ie

 • 4 lata temu | ocena +1 / -0

  Suzi

  Również popieram. Tam mimo że można jechać 50 km/h są tacy co jadą 30-40 km/h. Wyprzedzić nie ma jak, a to denerwuje.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -0

  70:)

  popieram

 • 4 lata temu | ocena +3 / -0

  Ja

  Brawa za odwage!