Reklama

Radni umyli ręce

Opublikowano:
Autor:

Radni umyli ręce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Cmolascy radni postanowili oficjalnie nie występować w obronie kolbuszowskiej porodówki. - To nie jest nasze zadanie, tylko rady powiatu i to oni będą odpowiadać przed społeczeństwem – tłumaczył Stanisław Sukiennik, przewodniczący rady gminy.

Temat trudnej sytuacji oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego w kolbuszowskiej lecznicy trafił na ostatnie obrady cmolaskich samorządowców (9 listopada). Wszystko za sprawą pisma, jakie na ręce przewodniczącego rady gminy złożyli zaniepokojeni pracownicy „trzeciego piętra”.

Liczymy na pomoc
W swojej petycji personel zagrożonego oddziału zwrócił się o wsparcie w utrzymaniu ginekologii z położnictwem oraz neonatologii w Kolbuszowej. - Oddziałowi grozi zamknięcie, co jest niezrozumiałe w sytuacji, kiedy oddział jest bardzo dobrze wyposażony, wyremontowany, nowoczesny, spełniający wymogi NFZ. Posiada wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem – argumentował personel. Zdaniem pracowników działania zarówno dyrekcji szpitala, jak i władz powiatu, prowadzą do pozbawienia mieszkańców możliwości korzystania z całościowej opieki medycznej. - W skutkach oznaczać to będzie brak urodzeń w Kolbuszowej. Nie będzie rodowitych kolbuszowian – przekonywała we wniosku załoga oddziału i prosiła: - Chcemy dalej funkcjonować i rozwijać się, uczestnicząc w realizacji polityki prorodzinnej rządu. Wierzymy w panów zrozumienie sytuacji i prosimy o pomoc i wsparcie.

Więcej w 46 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE