Reklama

Radni Rady Powiatu Kolbuszowskiego uchwalili budżet powiatu na 2019 rok. Na inwestycje zabezpieczyli ponad 4 mln zł

Opublikowano: pon, 21 sty 2019 17:00
Autor:

Radni Rady Powiatu Kolbuszowskiego uchwalili budżet powiatu na 2019 rok. Na inwestycje zabezpieczyli ponad 4 mln zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Budżet uchwalony został 27 grudnia. - Zakłada on dochody w wysokości 48 389 684 zł oraz wydatki w wysokości 47 648 684 zł. W budżecie ustalono nadwyżkę w wysokości 741 tys. zł. Zostanie ona przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów - wyjaśnia Barbara Żarkowska z kolbuszowskiego starostwa.

Ze wspomnianych ponad 4 mln zł, ćwierć miliona wydana zostanie na opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do budowy dróg i chodników dla pieszych przy drogach powiatowych. O jakich konkretnie zadaniach mowa? To zostanie ustalone po konsultacji z samorządami, które dokładają się do tych inwestycji. 

Z kolei 160 tys. zł przeznaczone zostanie na wykup działek i wypłatę odszkodowań za grunty zajęte pod drogi powiatowe.

Pół miliona otrzyma szpital, który został rozbudowany o blok operacyjny i salę wybudzeń. W planie jest także zakup aparatury medycznej. 

Spora część z kwoty zaplanowanej na wydatki, czyli ok. 1,2 mln zł, przeznaczone zostanie na wyposażenie stanowisk pracy w nowoczesny sprzęt. Chodzi o projekt realizowany przez kolbuszowski pośredniak skierowany do 140 bezrobotnych mieszkańców naszego powiatu. 

Uchwalając budżet na bieżący rok, radni zaplanowali 1,4 mln zł rezerwy na inwestycje, które będą realizowane w ciągu roku w momencie, gdy powiatowi uda się otrzymać dofinansowanie np. z Unii Europejskiej. 

Taki podział pieniędzy poparli wszyscy radni powiatowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Misio

    Z tej kwoty ile wpadnie do kieszeni urzędnikom ( pod stołem oczywiście )?

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Janusz

    4 ml na inwestycje, szał !!