Reklama

Radna zabrała głos w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Dlaczego powinni dostawać więcej?

Opublikowano:
Autor:

Radna zabrała głos w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Dlaczego powinni dostawać więcej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radna, a zarazem nauczycielka z Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej, Barbara Szafraniec prosiła o adekwatne zwiększenie dodatku za wychowawstwo. Zaznaczyła, że obowiązki nauczyciela wychowawcy w klasach zerowych i w oddziałach przedszkolnych nie różnią się od tych, które muszą wypełnić pedagodzy w podstawówkach.

W swoim wystąpieniu nakreśliła, że nowelizacja Karty nauczyciela wprowadza zmiany od nowego roku szkolnego. Wysokość minimalnego dodatku funkcyjnego za wychowawstwo w szkołach podstawowych wynosi 300 zł brutto. - W imieniu tej grupy nauczycieli bardzo proszę o adekwatne zwiększenie dodatku za wychowawstwo - powiedziała na ostatniej sesji przedstawicielka rady miejskiej.

Jak podkreśliła radna Barbara Szafraniec, ustawodawca w nowelizacji nie ujął znacznej grupy nauczycieli przedszkolnych, którzy sprawują podobne funkcje. Rozporządzenie potwierdza, że wyżej wymienieni pedagodzy mają prawo do dodatku za wychowawstwo. 

W gminie Kolbuszowa wysokość tego dodatku wynosi 20 zł. Zdaniem Szafraniec nie jest to do końca sprawiedliwe, bo w klasach zerowych i oddziałach przedszkolnych w podstawówkach nauczyciele wypełniają takie same zadania jak wychowawcy. - Do pracy w ramach pensum mają 22 godziny, a nie 18 - podkreśliła radna.

W odpowiedzi Ireneusza Koguta, inspektora do spraw oświaty w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej, możemy przeczytać, że trwa proces uzgadniania ze związkami zawodowymi uchwały. Projekt ten będzie dotyczył zmian stawek za dodatki funkcyjne. Następnie jeszcze we wrześniu zostanie on przedstawiony do zaopiniowania przedmiotowym komisjom Rady Miejskiej w Kolbuszowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE