Reklama

Radna apeluje w imieniu mieszkańców o budowę progów zwalniających na ul. Krakowskiej w Kolbuszowej. Co na to urząd?

Opublikowano: pon, 28 sty 2019 20:42
Autor:

Radna apeluje w imieniu mieszkańców o budowę progów zwalniających na ul. Krakowskiej w Kolbuszowej. Co na to urząd? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Barbara Szafraniec zwraca uwagę na to, że ze względu m.in. na gęstą zabudowę ruch na wspomnianej ulicy jest dość duży. Dodatkowo nowa nawierzchnia i prosta droga powodują, że wielu kierowców przekracza tam dopuszczalną prędkość.

- Stwarza to niebezpieczeństwo dla samochodów próbujących wyjechać z terenu posesji oraz dla rowerzystów i pieszych, zwłaszcza dla dzieci - zaznaczyła radna. 

Barbara Szafraniec, interweniująca w imieniu mieszkańców nie tylko ul. Krakowskiej, ale również bocznych traktów, m.in. Polnej, Siedmiograj, czy Piaskowej, zwróciła uwagę również na to, że progi już wcześniej w tej części miasta się znajdowały. Wtedy było też bezpieczniej.

Nie bo...

Jak się okazuje, sprawa progów to temat jeszcze z 2012 roku. Wtedy to mieszkańcy zwrócili się do magistratu z prośbą o ich wykonanie. Zielone światło dała komisja ds. organizacji ruchu działająca przy staroście. Po wizji w terenie jej członkowie uznali, że próg powinien powstać na wysokości słupa 21/4 (posesja nr 27). Miał to być nie próg gumowy, bo taki łatwo można byłoby zdewastować, ale z kostki brukowej. Z kolei druga opcja nie była możliwa do wykonania, ponieważ wiązało się to z utratą gwarancji na wykonane roboty drogowe.

Pojawiła się jeszcze jedna przeszkoda. - Na lokalizację progu w miejscu wskazanym przez komisję nie wyraził zgody mieszkaniec z uwagi na hałas, który będzie miał istotny wpływ na użytkowanie jego nieruchomości - wyjaśniał Marek Gil, zastępca burmistrza Kolbuszowej.

A może przejście?

Jak wyjaśnia przedstawiciel urzędu, obecnie gwarancja na wykonane roboty wygasła i nie ma przeciwwskazań do wykonania progu czy wyniesionego przejścia dla pieszych z kostki brukowej (takiego, jak powstało na ul. 11 Listopada). 

Według zapowiedzi urzędników, w pierwszym kwartale bieżącego roku w urzędzie miejskim zostaną podjęte działania, mające na celu ustalenie lokalizacji i wykonanie wspomnianego przejścia lub progu na ul. Krakowskiej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Zainteresowany

    Niech się radna zajmie przejściem koło jedynki, żeby było bezpieczniej. Tam to jest duży ruch.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Kolbuszowiak

    Tak i jeszcze pośrodku wysepki co by się lepiej jeżdziło,nie macie co z pieniędzmi robić, polecam połatać drogi osiedlowe tam jest dramat.