Reklama

Przez okres wakacyjny większość kursów autobusowych na wioskach zawieszono

Opublikowano:
Autor:

Przez okres wakacyjny większość kursów autobusowych na wioskach zawieszono - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Jak mam dostać się teraz do miasta, jak nie mam samochodu? - pyta Czytelniczka.

Na terenie powiatu kolbuszowskiego PKS Rzeszów zawiesił kilka kursów na okres wakacji. Głównym powodem jest to, że w tym czasie mało osób korzysta z połączeń, ponieważ uczniowie mają przerwę od zajęć szkolnych. Nasi Czytelnicy, którzy korzystają z autobusów, mają jednak problem z dostaniem się do miasta lub urzędów oddalonych często o kilkanaście kilometrów. 

Zawieszone

Temat autobusów poruszyła na ostatnim posiedzeniu komisji w gminie Dzikowiec Józefa Kopeć, radna z Wilczej Woli. - Są takie osoby, które dojeżdżają do pracy, albo osoby starsze, które nie mogą się dostać do urzędu itp. - informowała przedstawicielka wsi.

Chodzi głównie o autobusy, które dowoziły mieszkańców z Wilczej Woli i Kopci. - Szczególnie relacji Wilcza Wola – Kopcie – Lipnica – Kolbuszowa - zaznaczyła radna. 

Rozwiązanie 

Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, poinformował, że rozmawiał z dyrektorem PKS Rzeszów w tej sprawie. - Zostały zawieszone dwie linie Wilcza Wola, Spie - Kolbuszowa i druga linia przez Raniżów też została zawieszona - mówił włodarz. - Dyrektor powiedział, że na tej linii ma straty i gmina musiałaby dopłacić do kursów - dodał.

Szef gminy nie ma pewności, czy po okresie wakacji przewoźnik będzie chciał wznowić te połączenia. - Niektóre kusy są dochodowe, a niektóre nie. Podjęliśmy inne rozwiązania - wyjaśnił włodarz.

Nowy przewoźnik?

Jak się okazuje, znalazł się zainteresowany, inny przewoźnik, który mógłby dowozić mieszkańców gminy. - Kursy byłyby rano o 6.40 z Maziarni, ze Spi i o 9 i później ewentualnie o 14 i 15.50. Takie są plany, jak to będzie realizowane, to tego nie wiemy. Jest taka informacja, żeby prywatny przewoźnik jeździł na tej linii. Być może będzie jeździł też od września. Taki jest plan, aby gmina umożliwiła mieszkańcom transport - skwitował wójt.
 


PKS Rzeszów poinformował podróżnych, że od 20 czerwca zawiesza na okres wakacji szkolnych część kursów:

 • kurs Rzeszów – Korczowiska godz. 12:15
 • kurs Zielonka – Kolbuszowa godz. 5:36
 • kurs Raniżów – Kolbuszowa godz. 6:20
 • kursy Kolbuszowa – Sokołów godz. 13:25, 14:15
 • kurs Kolbuszowa – Zielonka godz. 15:15
 • kursy Sokołów – Kolbuszowa godz. 14:25, 15:15
 • komunikację na linii Rzeszów – Kolbuszowa p. Sokołów
 • komunikację na linii Rzeszów – Kolbuszowa – Wilcza Wola
 • kursy Kolbuszowa – Rzeszów przez Wolę Raniżowską godz. 9:50, Rzeszów – Kolbuszowa przez Wolę Raniżowska godz. 12:30
 • komunikację na linii Rzeszów - Styków - Kolbuszowa
   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE